Romanlar'dan bonzai protestosu

Sakarya'nın Pamukova İlçesi'nde çoğunluğunu Romanlar'ın oluşturduğu grup Kaymakamlık ve Emniyet Müdürlüğü binasına yürüyerek protesto gösterisinde bulundu.

15 Temmuz 2014 Salı 21:37
Romanlar'dan bonzai protestosu
Sakarya'nın Pamukova İlçesi'nde 6 kişinin Bonzai adlı sentetik uyuşturucu nedeniyle hastanelik olduğunu öne süren ve çoğunluğunu Romanlar'ın oluşturduğu grup, bu uyuşturucu satış ve kullanımının yaygınlaştığı gerekçesiyle Kaymakamlık ve Emniyet Müdürlüğü binasına yürüyerek protesto gösterisinde bulundu.

Dün akşam saatlerinde Romanların oturduğu mahallede toplanan, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu yaklaşık 100 kişilik grup alkışlı protesto ile Pamukova Kaymakamlık binasına yürüdü.

Pamukova Kaymakamlığı önünde, son günlerde ilçede satışı ve kullanımı yaygınlaşan ve 6 kişinin bu nedenle hastaneye kaldırıldığı belirtilen sentetik uyuşturucu madde satıcılarına karşı önlem alınmasını istedi.

Pamukova Kaymakamı Tuncay Dursun ile görüşen Romanlar daha sonra İlçe Emniyet Müdürlüğü önüne gelerek burada da polisin satıcılara engel olması için daha etkin mücadele etmesini istedi. Kalabalık daha sonra dağıldı. 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »