25 Nisan 2018, Çarşamba

Rudi Völler: Gökhan Töre olayı için Fatih Terim'i davet ettik ama gelmedi

Hakan Çalhanoğlu, Gökhan Töre ile aralarında yaşadıkları silah çekme olayını Alman kanalına doğruladı. Leverkusen'in Sportif Direktörü Rudi Völler, "Olayı çözmek için Fatih Terim'i davet ettik, ancak kendisi gelmedi" diye konuştu.

20 Ekim 2014 Pazartesi 18:23
Rudi Völler: Gökhan Töre olayı için Fatih Terim'i davet ettik ama gelmedi
Geçen sene Türkiye'nin, Hollanda ile oynadığı mücadelenin ardından Beşiktaş'ın yıldızı Gökhan Töre'yle, Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak arasında yaşanan 'silah çekme' olayının yankıları tüm hızıyla sürüyor.

Almanya'nın en önemli kanallarından ZDF'ye konuşan ve Gökhan Töre'nin bir arkadaşıyla beraber bulundukları odaya silah zoruyla girdiğini belirten Hakan Çalhanoğlu'nun açıklamaları, gündeme bomba gibi düşmüştü. Fanatik'in haberine göre; 20 yaşındaki futbolcunun itirafının ardından Bayer Leverkusen kulübünün Sportif Direktörü Rudi Völler, özel açıklamalarda bulundu. 

"FATİH TERİM'LE GÖRÜŞTÜM"
Olayın ardından Türk Milli Takımı teknik direktörü Fatih Terim'le görüştüğünü belirten Völler, "Hakan, nihayet içindekileri ve kalbindekileri dışarı döktü. Bu cesur bir davranış. Biz bu sorunun çözülmesi adına Fatih Terim ile birlikte telefonla görüştük. Kendisini, sorunu çözmemiz için davet ettim. Kulüpler ve federasyon arasındaki iletişimi sağlamak adına... Ancak kendisi gelmedi! Ama bunun bir an önce çözüme kavuşması gerek. Bu konuda bir kez daha kendisini arayıp, davetimizi yenileyeceğim" ifadelerini kullandı.

"YANLIŞ ZAMAN, YANLIŞ YER"
Hakan, ZDF'ye şunları söylemişti:
"Gökhan Töre, eski kız arkadaşına takıldığı için Ömer’in arkadaşına gıcıkmış. Gökhan Töre otele gelince odaya çıktık. Daha sonra bizim odanın kapısına dayandı ama, biz açmadık. Gökhan aşağıya inip odanın yedek kartını almış. Geldi, ’Temizlik servisi’ diye bağırdı. Kapıyı açtığım gibi Gökhan Töre hızla içeri girip Ömer’in arkadaşının üzerine yürüdü. Bu arada Gökhan’ın arkasından odaya giren kişi ceketinin altından tabanca çıkarıp, beni ve Ömer’i bir köşeye sıkıştırıp kımıldamamızı söyledi. Gökhan Töre, Ömer’in arkadaşını dövdü, biraz kan aktı ve odadan çıktılar. Olayın ben ve Ömer Toprak’la alakası yok. Gökhan ile Ömer’in arkadaşı arasında geçen bir olay ve biz yanlış zamanda, yanlış yerdeydik."
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »