23 Mayıs 2018, Çarşamba

Rus Genelkurmayı açıkladı!

Rus Genelkurmay Başkanlığı'ndan pilot açıklaması...

24 Kasım 2015 Salı 22:12
Rus Genelkurmayı açıkladı!
Sınır ihlali nedeniyle Türk F-16'ları tarafından vurulup düşürülen uçağın paraşütle atlayan 2 pilotun sağlık durumu ile ilgili olarak farklı kaynaklardan sürekli olarak çelişkili bilgiler geldi.
 
Pilotların yaşadığı yönünde bilgiler vardı. Rus Genelkurmayı ise pilotlardan 1'ninin yerden açılan ateşle öldüğünü duyurdu. 
 
YARALILAR İDDİASI DA VAR
 
Bir Türkmen komutan "Paraşütle inerlerken vuruldular. Cenazeleri getiriliyor" demişti.
 
Ancak Türkmen cephesinde DHA'nın ulaştığı bazı kaynaklar, pilotlardan birinin ağır yaralı olduğu ve tedavi edilmekte olduğunu, diğerinin sağlığının iyi olduğunu öğrendiklerini aktardı.
 
Bayırbucak internet haber sitesi ise saat 18.00 sıralarında yayınlanan bir fotoğrafta bir pilot kıyafetli kişi yerden yatarken başında 2 silahlı kişi bulunuyor. Ancak başka bazı sitelerde pilot cesedi olarak gösterilen fotoğraflarda farklılıklar olduğu görülüyor.
 
Rusya Genelkurmayı ise açıklamasında "Su-24 pilotlarından birisi yerden açılan ateş sonucu havada öldü" dedi. Rus Genelkurmayı Türkiye sınırında düşürülen Su-24 tipi Rus savaş uçağından atlayan pilotları kurtarmak için girişilen operasyonda da, bir Rus askerinin öldüğünü açıkladı.

Rusya Savunma Bakanı Sergey Sargoy ise, Türkiye ile askeri ilişkileri askıya aldıklarını söyledi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »