20 Şubat 2019, Çarşamba

Rus milyarder Abramoviç İsrail vatandaşı oldu

Dünyaca ünlü Rus milyarder ve İngiliz futbol takımı Chealsea'nın sahibi Roman Abramoviç'in İsrail vatandaşı olduğu bildirildi.

28 Mayıs 2018 Pazartesi 21: 6
Rus milyarder Abramoviç İsrail vatandaşı oldu
Jerusalem Post gazetesinde yer alan habere göre, ünlü milyarder  Abramoviç İsrailvatandaşlığını almak için bugün özel uçağıyla İsrail'e geldi.

Tel Aviv'deki Ben Gurion Havalimanına gelen Abramoviç, İsrail İçişleri  Bakanlığı yetkilileri ile görüşerek İsrail kimliğini teslim aldı.

Bazı yayın organlarında Rus vatandaşı Abramoviç'in İngiltere vizesini  yenilemek için yaptığı başvuruda gecikmeler yaşandığı bu nedenle de İsrail  vatandaşlığına geçmek istediği ileri sürüldü.

Jerusalem Post'a konuşan Abramoviç'e yakın bir kaynak, iddiaları  redderek Abramoviç'in İsrail'e "çok bağlı" olduğunu, ünlü milyarderin uzun  zamandır İsrail vatandaşlığına geçmeyi planladığını ve bugün rüyasını gerçeğe  dönüştürdüğünü söyledi.

Adı açıklanmayan kaynak, Abramoviç'in İngiltere vize başvurusunun  reddedildiği haberlerinin gerçeği yansıtmadığını iddia ederek, Rus iş adamının  "özel yatırımcı" vizesi ile İngiltere'de yaşadığını belirtti.

Roman Abramoviç'in, 19 Mayıs'ta oynanan Chelsea'nin Manchester  United'ı 1-0 yendiği Federasyon Kupası final maçında tribündeki yerini almaması  dikkati çekmişti.

İngiliz basını Abramoviç'in İngiltere vizesi dolduğunu ve yeni vizeyi  henüz alamadığı için kupa finaline katılamadığını ileri sürmüştü.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »