21 Mayıs 2018, Pazartesi

Rusya ziyaretinde sürpriz isim!

GENELKURMAY Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Rusya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Valery Gerasimov'un resmi davetlisi olarak, bugün Rusya'ya bir ziyaret gerçekleştirdi. Akar ile birlikte MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın da Rusya ziyaretine katıldığı ve ikili ile birlikte görüşmelerde yer aldığı görüldü.

1 Kasım 2016 Salı 19:26
Rusya ziyaretinde sürpriz isim!
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar'ın iki ülke arasındaki askeri işbirliği konularını görüşmek ve bölgesel değerlendirmeler yaparak, bilgi ve görüş alışverişinde bulunmak üzere Rusya'ya gitti. Akar'a bu ziyaretinde MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın da eşlik ettiği bilirtildi.

SURİYE SORUNU VE DAEŞ KONUŞULDU

Rusya Genelkurmay Başkanı Orgeneral Valery  Gerasimov'un resmi davetlisi olarak bu ülkede bulunan Genelkurmay Başkanı  Orgeneral Hulusi Akar'ın, mevkidaşı ile Suriye krizinin çözümüne yönelik iş  birliği ve Musul'u DEAŞ'tan kurtarma operasyonunu değerlendirdiği bildirildi. 

Rusya Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Akar ile  Gerasimov, Suriye krizinin çözümüne yönelik iş birliği, Halep'teki durum,  Suriye-Irak sınırındaki gelişmeler ve Musul'u DEAŞ'ten kurtarma operasyona  ilişkin görüş alış verişinde bulundu.

TEMASLARIN DEVAM ETMESİ YÖNÜNDE  ORTAK ANLAYIŞ BENİMSENDİ

Görüşmede, Gerasimov, Rusya'nın Halep'teki insani durumu iyileştirmek  için aldığı önlemler hakkında bilgi verdi.

Orgeneral Akar ve Rus mevkidaşı Gerasimov, iki ülke Genelkurmay  Başkanlıkları arasındaki temasların devam etmesi konusunda ortak bir anlayış da  benimsedi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »