20 Şubat 2019, Çarşamba

Rusya'dan flaş Suriye açıklaması

Rusya Genelkurmay Başkanlığı Ana Harekat Dairesi Başkanı Sergey Rudskoy, Suriye'de ABD ile doğrudan temas halinde olduklarını söyledi.

26 Nisan 2017 Çarşamba 21:20
Rusya'dan flaş Suriye açıklaması
Rudskoy, Rusya Savunma Bakanlığı tarafından organize edilen Moskova  Uluslararası Güvenlik Konferansı'nda yaptığı konuşmada, ülkesinin Suriye'deki  askeri faaliyetlerine ilişkin bilgi verdi.

ABD'nin Suriye'de rejime ait hava üssünü vurmasının ardından Rusya'nın  hava güvenliği anlaşmasını tek taraflı askıya aldığını anımsatan Rudskoy,  "Önceleri bu anlaşma kapmasında iş birliği sağlanıyordu ancak şimdi durum  değişti. Bunun yerine çalışma düzeyinde doğrudan telefon hatlarını kullanıyoruz.  Bu çalışma Suriye hava sahasındaki uçakların güvenliğinin sağlanması için  yürütülüyor." dedi.

Rudskoy, Rusya Hava Kuvvetlerine ait unsurların Suriye'de şu ana kadar  23 binin üzerinde uçuş ve 77 bin hava saldırısı gerçekleştirdiğini belirtti.

Rusya'nın Suriye'deki güçlerini azalttığına değinen Rudskoy, bu  kapsamda Himeymim Üssü'ndeki helikopter ve uçakların yarısının geri çekildiğini  kaydetti.

  
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »