18 Haziran 2018, Pazartesi

Rusya'dan flaş Türkiye açıklaması!

Rusya Savunma Bakanlığı Resmi Temsilcisi İgor Konaşenkov, bakanlığın sosyal paylaşım sitelerinde yer alan Türkiye'nin Rus savaş uçağını vurduğuna dair haberleri yalanladığını bildirdi.

22 Ocak 2016 Cuma 20:36
Rusya'dan flaş Türkiye açıklaması!
Konaşenkov konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, "Bu haberler kesinlikle yalan. Suriye'de terör altyapılarını yok etme görevini yerine getiren tüm uçaklarımız hava üslerine sorunsuz geri döndüler" dedi.
 
Konaşenkov, Savunma Bakanlığı tarafından "Hmeymim" havaalanında düzenlenen basın turunda 50'ye yakın yabancı gazetecinin bulunduğunu bu yüzden böyle bir olayı saklamanın mümkün olmadığının altını çizdi.
 
TÜRKİYE DE YALANLAMIŞTI

Cilvegözü Sınır Kapısı'nın hemen karşısında bulunan İdlib'e bağlı Babulhava ile Sarmada ilçeleri arasında bir Rus savaş uçağının düştüğü iddia edilmişti.

Pakistanlı bir muhabire dayandırılan iddiada "Rus uçağının Türkiye sınırında bulunan bir bölgeyi vurduktan sonra düşürüldü" deniyordu.

ASKERİ KAYNAKLAR VE SURİYE'DEKİ MUHALİFLER DOĞRULAMADI

Habertürk TV Ankara büronun ulaştığı askeri kaynaklar ise, "Bize böyle bir bilgi ulaşmadı, uçak düşürüldüyse de Türkiye ile ilgisi yok" dedi. Suriye'deki muhalifler de bu iddiayı yalanladı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »