Rusya'dan flaş 'Türkiye' açıklaması

Moskova yönetimi, charter seferlerin başlaması için birkaç gün içinde adım atıyor. Rusya Başbakan Yardımcısı, Ankara'nın vereceği garantinin seferlerin yenilenmesi için yeterli olacağını söyledi.

11 Temmuz 2016 Pazartesi 19:53
Rusya'dan flaş  'Türkiye' açıklaması
Rusya Başbakan Yardımcısı Arkadiy Dvorkoviç, Rusya Ulaştırma Bakanlığı'nın iki üç gün içerisinde Türkiye ile charter seferlerinin yenilenmesine ilişkin tekliflerini sunacağını bildirdi.

Dvorkoviç yaptığı açıklamada, "Henüz Başbakan'ın talimatı yok. Talimatın üç gün içerisinde verileceğini düşünüyorum. Başbakan'ın talimatının ardından ben de gereken talimatları vereceğim. Yarın veya yarından sonra konu ile ilgili tekliflerin sunulacağını düşünüyorum" dedi.

Rus hükümetinin Türkiye'den güvenlik garantisi beklediğini, bunun ardından charter seferlerinin yenilenmesine ilişkin kararın verileceğini belirten Başbakan Yardımcısı, şöyle devam etti:

"Henüz kesin bir karar yok. Türk meslektaşlarımızdan güvenliğin sağlanacağına dair resmi bir garanti bekliyoruz. Bu dünyada hiçbir şeyin garantisi olmadığını biliyoruz fakat en azından onların bize bazı garantiler vermesi lazım ve bu charter seferlerinin yenilenmesi için yeterli olacak."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »