Rusya'nın 'Paris Hilton'u Putin'e rakip oldu

Rusya’da 2018’de yapılacak başkanlık seçimleri öncesi politik gerilim artarken, yarışa katılan ilginç adaylar yeni bir tartışma başlattı. Ünlü televizyon sunucusu Ksenia Sobchak, Putin'in rakiplerinden biri. Instagram'da 5 milyondan fazla takipçisi olan Sobchak'ın geçmişte bazı erkek dergilerine verdiği erotik pozlar bulunuyor.

19 Ekim 2017 Perşembe 20:16
Rusya'nın 'Paris Hilton'u Putin'e rakip oldu
Son olarak Rusya’nın ‘Paris Hiltonu’ olarak tarif edilen ve Rain TV’de sunuculuk yapan Ksenia Sobchak başkanlık için aday oldu. Güzel sunucu, adaylığını yaptığı yazılı açıklama ve video kaydı ile duyurdu. Ancak bu duyuru ilginç bir tartışma başlattı. Bazı muahlif analistler, Kremlin’in ‘zararsız düşman’ teziyle Sobchak’ın adaylığını desteklediğini öne sürdü.

Bir dönem Rus erotik dergilerin kapaklarını süsleyen Sobchak, 2012 yılında yapılan muhalif protestolarla yıldızını parlatmayı başardı.Rain TV’de ortaya koyduğu çalışmalar da genç kadını politikada öne çıkardı.

Başkanlık için kampanyaya başlayan ‘Rus Paris Hilton’un babasının Puttin’le olan ilşkisi de seçmenlerde soru işareti yarattı. Çünkü genç kadının babas eski St Petersburg Belediye Başkanı Anatoly Sobchak, Başkan Putin’i politikaya kazandıran isim olarak biliniyor. Başkan adayı Sobchak, ortaya atılan Putin’in ‘vaftiz babası olduğu’ iddialarını da yalanladı.

Uzmanlar Başkan Putin’in onay oranın yüzde 80 civarında olduğunu ve Kremlin’in sadece muhalefeti bölerek seçime katılımı artırmaya çalıştığını öne sürüyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »