Saadet Partisi'nden 25 Kasım Stadı tepkisi

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran, 25 Kasım Stadyumu'nun alışveriş merkezi yapılmamasını istedi.

27 Haziran 2013 Perşembe 23:26
Saadet Partisi'nden 25 Kasım Stadı tepkisi
Demirkıran, yaptığı yazılı açıklamada, TOKİ'ye devredilen stadyumun alışveriş merkezi yapılması halinde, küçük esnafın bundan olumsuz etkileneceğini belirtti. Edirneliler'in biraraya gelerek stadyumun en iyi şekilde değerlendirilmesi noktasında görüşlerini açıklaması ve birlikte hareket etmesi gerektiğini ifade eden Demirkıran, şunları kaydetti:

"25 Kasım Stadı ranta kurban edilmesin. Mevcut AVM’ler esnafımızı nefes almaz duruma getirmiştir. Yeni yapılacak AVM’ler esnafımızı piyasadan silmek demek olacaktır. Alışveriş merkezleri sadece esnafı değil, asıl olarak üreticiyi büyük sıkıntıya sokmaktadır. Merkezi alım yapan bu alışveriş yerlerinin şehrimizde şubeleri var. Gidin bakın, şehrimizde üretilen ne satılıyor?

Karaağaç'ın ürünleri orada satılıyor mu? Köylerimizde üretilen ne satılıyor? Edirne’de üretilen peynir, pirinç, yağ, kavun, karpuz, et mamulleri buralarda satılıyor mu? Bindiğimiz dalı kesmek, ayağımıza kurşun sıkmak anlamına gelen alışveriş merkezleri, şehrin parasını ve zenginliklerini, tarihi dokusunu alıp götürmekte, sanayi ve tarımsal üretimi bitirmektedir.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »