21 Şubat 2019, Perşembe

Saadet Partisi'nden üyelerine 'Sabır' uyarısı

Saadet Partisi üyelerine dağıtılan kitapçıkta, “Kızgın ve saldırgan kişilerle karşılaşabilirsiniz. Kızmayın, öfkelenmeyin, hakaret, küfür ve alay etmeyin, sabırlı olun” uyarıları yer aldı

30 Mayıs 2018 Çarşamba 20:55
Saadet Partisi'nden üyelerine 'Sabır' uyarısı
Seçimlerin yaklaşmasıyla ortaya çıkan gerginlik için Saadet Partisi, üyelerine yönelik kitapçık dağıttı.

İYİ Parti ve Saadet Partisi’ne yönelik saldırıların ardından yayınlanan kitapçıkta, “Olumlu insanlar kadar kızgın, saldırgan veya gerçek manada hasta kişilerle de karşılaşabileceğinizi unutmayın” denildi.

“Kolaylaştırın, Zorlaştırmayın, Müjdeleyin, Korkutmayın” ifadesinin kampanya ilkesi olarak belirlendiği hatırlatılan “Seçim ve İletişim Stratejileri” başlıklı kitapçıkta, hem Cumhurbaşkanı Adayı Temel Karamollaoğlu ve Saadet Partisi’ni hem de seçimde birlikte hareket edilen Millet İttifakı’nın en nazik, nezih ve saygın şekilde temsil edilmesi gerektiği belirtildi.

Kitapçıkta, “Sahada, konuşma ve davranışlarınızda kızmayın, öfkelenmeyin, bağırıp çağırmayın, hiçkimse ile alay etmeyin, kimseye hakaret, küfür etmeyin. Güler yüzlü ve güler sözlü olun” denildi.

Milli Görüş’ün lideri Necmettin Erbakan’ın CHP ile işbirliği konusunda ne düşündüğü sorusuna da yanıt verilen kitapçıkta, Erbakan’ın 1996’daki şu açıklaması aktarıldı:

“Bütün partilere kollarımızı açtık, gene de açıyoruz. Bugün biz, DSP ve CHP ile beraberce koalisyon kurarız, bu memlekete en hayırlı hizmetleri yaparız, zaten yaptık. Önyargılarla, yanlış bir şekilde uzlaşma yerine bizi, birbirimizden uzaklaştırma tavrını takınacak olursak bu, fayda getirmez.”

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »