28 Mayıs 2018, Pazartesi

Saç düzleştirmenin püf noktaları

Düzleştirilmiş saçlar, yüzü daha aydınlık gösterdiği, renkleri daha güzel yansıttığı için daha çok tercih edilir. Ne varki dalgalı saçları düzleştirmek daha zordur. Ancak işimizi kolaylaştıracak püf noktalar vardır. İşte saç düzleştirmenin püf noktaları..

11 Mayıs 2012 Cuma 0:54
Saç düzleştirmenin püf noktaları

Düzleştirilmiş saçlar, yüzü daha aydınlık gösterdiği, renkleri daha güzel yansıttığı, daha canlı ve sağlıklı gösterdiği için daha çok tercih edilmektedir. Ancak çoğu kıvırcık ve dalgalı saçlı kadınlar saç düzleştirmenin zahmetinden yakınır. İşte sizler için derlediğimiz saç düzleştirmenin püf noktaları...

Düzleştirilmiş saçların mükemmel durması için bir kaç noktaya dikkat edilmesi güzel sonuçlar verecektir. Saç düzleştirici olarak seramik gövdeli aletler daha uygundur. Seramik yapıdaki düzleştiriciler saç foliküllerine en az zararı verdiğinden saçlar daha az dökülür ve yerine yenileri çıkar.

Saçlar düzleştirilme yapılmadan önce sıcaklığın zararını azaltan koruyucu bir sprey sıkılmalıdır. Sprey saç uzunluğu boyunca ve her noktaya sıkılmalıdır. Bu düzleştirici ve fön makinesinin verdiği hasarı engelleyecektir.

Saçlar fönlenirken tamamen kuruduğundan emin olunmalıdır. Böylece kuru saçlar uçuşurken, ıslak saçlar sabit kalmayarak görüntüyü bozmayacak ve saçlar daha ışıltılı olacaktır.

Kuruyan saçlar geniş dişli bir tarakla iyice taranır. Bu elektriklenmeyi önleyecektir. Saç kalınlığına göredört ila on parçaya bölünür. Saç düzleştirme aleti kafaya en yakın şekilde konumlandırılarak uçlara doğru çekilir. Çekme işlemi yavaşça yapılır, böylece hem saçlar düzleşir hem de fazla ısının zararları engellenir. Üzerinde çalışılan tutam tamamen düzleşinceye kadar devam edilir ve sonraki tutamlara geçilerek tüm saçlar tamamlanır.

Saçların parlaklığı yeterli bulunmamışsa tüm saçın üs bölümüne parlatıcı bir sprey sıkılır.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »