23 Mayıs 2018, Çarşamba

Saffet Kaya'dan AK Parti'ye rest!

Saffet Kaya, AK Parti'den mi aday olacak?, bağımsız aday olarak mı seçime girecek? tartışmalarının yaşandığı Ardahan'da, kamuoyunun merakına cevap dün akşam Ankara'da Ardahanlı Gazetecilerle bir yemek yiyen Saffet Kaya'dan geldi.

6 Şubat 2015 Cuma 1:31
Saffet Kaya'dan AK Parti'ye rest!
Saffet Kaya, AK Parti'den mi aday olacak?, bağımsız aday olarak mı seçime girecek? tartışmalarının yaşandığı Ardahan'da, kamuoyunun merakına cevap dün akşam Ankara'da Ardahanlı Gazetecilerle bir yemek yiyen Saffet Kaya'dan geldi. Çok önemli açıklamalar yapan Saffet Kaya, "Ardahan da partinin ve Ardahanlının düştüğü bugünkü durumdan sonra, AK Parti gel adayımız ol davetiyle gelmezse, halkın ciddi talebi olduğu için ve yapılan anketlerde bu durumu teyid ettiği için şunu kesinlikle yazabilirsiniz 'Saffet Kaya, Ardahan'dan bağımsız aday olarak seçime gidiyor'" dedi, ve seçime bağımsız aday olarak gireceğini kararlılıkla belirtti.
 

SAFFET KAYA ANKARA'DA GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ


Ardahan’da kamuoyu 7 Haziran 2015’te yapılacak milletvekili seçimi için gündemdeki AK Parti, CHP ve HDP adayları kimler olacak tartışması üzerine süredursun, dün akşam Ankara’da Ardahan seçiminde gündemi değiştirecek bir gelişme yaşandı. Saffet Kaya, Ardahanlı gazetecilerle yemekli toplantıda buluştu.

Toplantıya Ardahan gundem360.com yetkilisi olarak Zafer Tahiroğlu, ardahanhaberleri.com'dan Özkan Karakaya ve diğer konuklar katıldı.Önce yenen yemekler ve ardından çay faslıyla devam eden konuşmalarda gecenin sürprizi Saffet Kaya'dan geldi.

Saffet Kaya, hem Ardahan gündemini sarsacak açıklamalar yaptı hem de "Ben AK Partiliyim ve Ardahan halkı beni AK Partiden yeniden Milletvekili olarak görmek istiyor" dediği bir ortamda bu çıkışı yapması bizim dikkatimizden kaçmadı.
 

KAYA: 2011'DE OLDUĞU GİBİ 2015'DE DE BENİ ADAY GÖSTERMEZLERSE BAĞIMSIZ GİRECEĞİM


Saffet Kaya bu sözden sonra şunları söyledi: "Benim bu net tavrıma rağmen AK Partinin yetkilileri sahada yapılan anket sonuçlarına rağmen, halkın Saffet Kaya’yı AK Partiden yeniden Milletvekili görmek istemesine rağmen, partim olan AK Parti, milli iradeyi önemsemeyip, tepeden inmeci bir tavırla 2011 yılında olduğu gibi, 2015 adaylarını atamayla aday belirleyip bizi 2011'deki gibi sıkıntıya sokacak adımlar atarsa, Ardahan'da AK Partinin düştüğü duruma rağmen ve AK Partiye oy vermiş insanların feryadına kulaklarını kapatıp tepeden inmeci tavırlarını sürdürürlerse, Ardahan halkının yoğun talebi ve anketlerde ortaya çıkan tabloya göre 'Saffet Kaya Ardahan'dan bağımsız aday olarak seçime giriyor' haber başlığını rahatça atabilirsiniz" dedi.
 

KAYA: ORHAN ATALAY İÇİN DENİZ BİTTİ KARA GÖRÜLDÜ


"Bunu şunun için söylüyorum" diyen Kaya, "2011 yılında yerime aday gösterdikleri Orhan Atalay'ın başarılı olmasını canı gönülden istedim, istemeyen 'alçaktır, şerefsizdir…' ama olmadı, arkadaşımız önce beraber yola çıktığı dava arkadaşlarını yarı yolda bırakıp bir kenara itti, Ardahanlı sorun ve sıkıntılarında kendisini aradı ama ulaşamadı, ulaşsa bile çözüm bulunamadı. Sadece akraba odaklı çalıştı, Ardahan'a Saffet Kaya zamanında gelen 26 Bakan'ın söz verdiği projeler takip edilmedi yarım kaldı, Ardahan Havaalanı konusunda önceliğimiz başka şeyler denilerek Ardahanlının en tabii istekleri cevapsız kaldı. Dayısı danışman oldu, yeğeni şoförü oldu, Ardahan'da gezdiği kişiler, oradaki dayısı veya teyze çocukları oldu, halktan kopuk siyaset sahneye konulunca 'Orhan Atalay için, deniz bitti kara gözüktü' ve halkın büyük bir kısmı Orhan Atalay'ın bu kısır döngü siyasetine prim vermedi" dedi.

gundem360.com
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »