Saha mı kapatılacak, tribün mü?

Türkiye Futbol Federasyonu, 26 Haziran'da yapılacak Kulüpler Birliği toplantısında, iki konuda net bir karara varılması gerektiği bilgisini yöneticilere ulaştırdı

24 Haziran 2014 Salı 16:51
Saha mı kapatılacak, tribün mü?
Türkiye Futbol Federasyonu, Temmuz sonunda yapacağı Mali Genel Kurul öncesi kulüplerden iki konuda karar alması talebinde bulundu.

Disiplin talimatında yapılması düşünülen değişikliklerin kulüplerce de benimsenmesini arzu eden TFF, Kulüpler Birliği Vakfı’nın bu konudaki görüşünü iletmesi yönünde isteğini ilgililere iletti.

UYUŞMAZLIKLARDA MAHKEME RAHATSIZLIĞI

Kulüp-Antrenör-Futbolcu uyuşmazlıklarında sorunun aile içinde çözülüp çözülememesi de gündeme getirilirken, federasyonun konunun mahkemelere taşınmasından rahatsızlık duyduğu belirtildi.

Kulüpler Birliği Vakfı, 26 Haziran Perşembe günü Ankara’da bir araya geliyor. Gündeme TFF’nin görüş istediği iki konu eklenirken, buna göre değişiştirilmesi düşünülen Disiplin Talimatı’nın saha kapatılması ile ilgili maddesinin, tribün kapatılmasına dönüştürülmesi yaptırımının devreye sokulması istendiği ifade edildi.

SAHA MI, TRİBÜN MÜ?

Ancak, Federasyon, kulüplerin de bu konuda kendilerini desteklemeleri gerektiği görüşünü savundu.

Çirkin ve kötü tezahüratta bulunan hangi tribün ise sadece orasının cezalandırılması planlanırken, kulüpler ya bu değişikliğe onay verecek, ya da saha kapatmanın 4 kez tekrardan 7’ye çıkartılmasını ve ağır para cezası verilmesi teklifini masaya koyacak.

Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, kulüpler ile antrenör ve futbolcular arasındaki sorunları çözme görevini üstlenirken, değişiklik ile söz konusu yetki yerel mahkemelere devredilmişti.

TFF olayın mahkemelere taşınmasını istemezken, kamuoyunda yanlış algılara neden olmasından ötürü de sorunların eskiden olduğu gibi aile içinde çözülmesinden yana bir tutum benimsedi.

Kulüpler bunu da onaylarsa, 20 Temmuz’da yapılacak Mali Genel Kurul’da bu değişiklikler delegelere sunulacak. 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »