Sahte Milli piyango bileti uyarısı

Yılbaşı yaklaşırken, Milli Piyango bayilerinde de hareketlilik devam ediyor. Artan bilet satışları sahte bilet uyarısını da beraberinde getirdi.

27 Aralık 2015 Pazar 21:34
Sahte Milli piyango bileti uyarısı
Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde de milli piyango satıcıları, yılbaşı özel çekilişi öncesi vatandaşları bilet alırken çok dikkatli olmaları ve tanımadıkları kişilerden kesinlikle bilet almamaları konusunda uyarıyor.  Yaklaşık 25 yıldır seyyar Milli Piyango bayiliği yapan Mehmet Akça, sahte Milli Piyango biletleri konusunda vatandaşların çok dikkatli olmaları gerektiğini belirtti. Akça, “Biletlerin üzerinde yuvarlak içerisinde Milli Piyango amblemli filigran bulunuyor ve gün ışığına tutulduğunda görülüyor. Kağıdın her tarafına homojen olarak dağılmış ve sadece mor ışık (ultra viole) altında görülebilen, uzunluğu en az 3 milimetre olan parlak çizgiler şeklinde, mavi ve sarı renkli görünmez elyaf yer alıyor. Bu kısımlara çok dikkat edilmelidir" dedi. Milli Piyango biletlerinin tanınan bayilerden alınmasını öneren Mehmet Akça, “Biletler yeni yıl yaklaştıkça tükeniyor, son günlere bırakılmadan bilet alınmalı son güne kalındığında bilet bulmak çok zor” uyarısında bulundu. Mehmet Akça, şunları kaydetti: “Milli Piyango bileti alacak olanların özellikle biletlerin kompozisyon bölümünün üst ve alt bölümünde bulunan mini 'Milli Piyango' yazısı, renkli fotokopi çekildiğinde dağılma özelliğine sahip. Biletin tarih ve bedelinin yazıldığı bölümdeki ince çizgiler fotokopi çekildiğinde dağılıyor ve netliğini kaybediyor. Vatandaşlarımızın bu hususları göz önünde bulundurmaları kendileri için yararlı olacaktır. Her yıl yılbaşındaki özel çekilişte olduğu gibi bu yılda bazı kişiler tarafından merdiven altında bastırdıkları taklit sahte milli piyango biletlerini piyasaya sürerek vatandaşlarımızı dolandırabilirler.”

Milli Piyango biletlerinin Milli Piyango İdaresi'nin Merkez Bankası Banknot Matbaası'nda bastırdığını belirten Akça, “Yılbaşı özel çekiliş biletleri bayilere ay başında ulaştırıldı. 2016 Özel Yılbaşı Milli Piyango çekilişinde 55 Milyon TL olan ikramiye vatandaşlarımızın hayallerini süslüyor. Herkes yılbaşında zengin olmak ve hayallerini gerçekleştirmek için bilet alıyor. Bu yıl tam bilet 50 liradan, yarım bilet 25 liradan, çeyrek bilet ise 12,5 liradan satılıyor” hatırlatmasını yaptı. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »