Sakarya'da engelli vatandaşlara yönelik çalışmalar

Davut Yüce, pozitif ayrıcalık tanınması gereken kesimlere karşı çözüm odaklı politikalar üreten, geliştiren ve uygulayan bir anlayışla çalıştıklarını söyledi.

15 Kasım 2013 Cuma 22:29
Sakarya'da engelli vatandaşlara yönelik çalışmalar
Sakarya'nın Arifiye ilçesinde engelli vatandaşlar ve ailelerine yönelik düzenlenen bilgilendirme toplantısına katılan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, diğer ilçelerde de bu tür toplantılar yaptıklarını anlattı. 

Hükümetin dezavantajlı durumda bulunan engelli vatandaşlara sağladığı sosyal haklar hakkında bilgi veren Yüce, şunları söyledi:

''Büyükşehir Belediyesi olarak, pozitif ayrıcalık tanımamız gereken kesimlerimize karşı, çözüm odaklı politikalar üreten, geliştiren, sorgulayan ve uygulayan bir anlayışla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Düzenlediğimiz ilçe buluşmalarımızda, engelli vatandaşlarımız ve ailelerine belediyelerimizden alabilecekleri hizmetler ve devletimizin engellilerimize sağladığı sosyal haklar hakkında ayrıntılı bilgi vermiş oluyoruz. Bilgilendirme toplantılarımızı diğer ilçelerimizde de düzenlemeye devam edeceğiz.''
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »