Şalgam suyunun varil fiyatı 182 dolar!

PETROLÜN varil fiyatı 79 dolara geriledi. İran’ın Ankara Büyükelçisi Ali Rıza Bikdeli isyan etti. Bikdeli, petrol fiyatlarını kıyaslarken "Şu anda 1 varil (159 litre) kolalı içecek 140 dolara, şalgam suyunun varili 182 dolara, ayranın varili 190 dolara, zeytinyağının varili de 2. 370 dolara denk geliyor. Petrol geliri güçlerin elinde olsa o zaman petrolün fiyatını görürdünüz. Herkes ürettiği ürünün fiyatını belirlerken, biz nedense ürettiğimiz ürüne doğru fiyatı bulamıyormuşuz” dedi.

18 Kasım 2014 Salı 18:31
Şalgam suyunun varil fiyatı 182 dolar!
Hürriyet'ten Erdinç Çelikkan'ın haberine göre İRAN’IN Ankara Büyükelçisi Ali Rıza Bikdeli, Türkiye’nin yüksek doğalgaz fiyatları nedeniyle ülkesini tahkime şikayet etmesinin bir ihtilaf ya da sorun gibi algılanmaması gerektiğini söyledi. Bikdeli, “Fiyatta revizyon yapmak her iki tarafın da hakkıdır. Tahkimin sonucu ne olursa olsun her iki taraf da bunu kabul edecektir. Kabul edilebilir fiyatta mutabık kalabiliriz” dedi. Petroldeki mevcut fiyatların makul olmadığının altını çizen Bikdeli, ilginç bir hesaplamayla şalgam, ayran, zeytinyağı ve ağız gargarasının varil fiyatıyla petrolü karşılaştırdı. Petrolün varil fiyatının uluslararası piyasada 79 dolar olduğunu belirten Bikdeli, “Şu anda 159 litre Coca-Cola 140 dolara, şalgam suyunun varili 182 dolara, ayranın varili 190 dolara, zeytinyağının varili de 2 bin 370 dolara denk geliyor. Petrol geliri güçlerin elinde olsa o zaman petrolün fiyatını görürdünüz. Herkes ürettiği ürünün fiyatını belirlerken, biz nedense ürettiğimiz ürüne doğru fiyatı bulamıyormuşuz” açıklamasını yaptı.


PETROLÜN varil fiyatı 79 dolara geriledİ İran’ın Ankara Büyükelçisi Ali Rıza Bikdeli isyan etti. Bikdeli, petrol fiyatlarını kıyaslarken "Şu anda 1 varil (159 litre) kolalı içecek 140 dolara, şalgam suyunun varili 182 dolara, ayranın varili 190 dolara, zeytinyağının varili de 2. 370 dolara denk geliyor. Petrol geliri güçlerin elinde olsa o zaman petrolün fiyatını görürdünüz. Herkes ürettiği ürünün fiyatını belirlerken, biz nedense ürettiğimiz ürüne doğru fiyatı bulamıyormuşuz” dedi.

İRAN’IN Ankara Büyükelçisi Ali Rıza Bikdeli, Türkiye’nin yüksek doğalgaz fiyatları nedeniyle ülkesini tahkime şikayet etmesinin bir ihtilaf ya da sorun gibi algılanmaması gerektiğini söyledi. Bikdeli, “Fiyatta revizyon yapmak her iki tarafın da hakkıdır. Tahkimin sonucu ne olursa olsun her iki taraf da bunu kabul edecektir. Kabul edilebilir fiyatta mutabık kalabiliriz” dedi. Petroldeki mevcut fiyatların makul olmadığının altını çizen Bikdeli, ilginç bir hesaplamayla şalgam, ayran, zeytinyağı ve ağız gargarasının varil fiyatıyla petrolü karşılaştırdı. Petrolün varil fiyatının uluslararası piyasada 79 dolar olduğunu belirten Bikdeli, “Şu anda 159 litre Coca-Cola 140 dolara, şalgam suyunun varili 182 dolara, ayranın varili 190 dolara, zeytinyağının varili de 2 bin 370 dolara denk geliyor. Petrol geliri güçlerin elinde olsa o zaman petrolün fiyatını görürdünüz. Herkes ürettiği ürünün fiyatını belirlerken, biz nedense ürettiğimiz ürüne doğru fiyatı bulamıyormuşuz” açıklamasını yaptı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »