Samet Aybaba Antalyaspor'da!

Antalyaspor, Beşiktaş'tan ayrılan Samet Aybaba ile anlaşmaya vardı.

29 Haziran 2013 Cumartesi 7: 0
Samet Aybaba Antalyaspor'da!
Antalyaspor'da Mehmet Özdilek'ten boşalan teknik direktörlük koltuğuna Samet Aybaba oturdu. Geçen sezon Beşiktaş'la başarılı bir grafik çizen ve yaşanan maddi olumsuzluklara rağmen oynadığı futbolla övgüler alan Samet Aybaba, artık Medical Park Antalyaspor'u çalıştıracak.

Geçtiğimiz sezon lige müthiş bir başlangıç yaparak ilk devreyi Beşiktaş'la aynı sırada bitiren Mehmet Özdilek'in Antalyaspor'u, aynı başarıyı ikinci devre gösteremeyerek ligi 9. sırada bitirdi ve Avrupa'dan mahrum kaldı. Sezonun tamamlanmasıyla birlikte Antalyaspor'da 5. sezonunu dolduran Mehmet Özdilek'in takımdan ayrılmasıyla birlikte hoca arayışları sürüyordu. Daha önce Ertuğrul Sağlam'la masaya oturan ancak anlaşamayan Medical Park Antalyaspor, Samet Aybaba'yı ikna etmeyi başardı.

GEÇEN SEZON ÇOK BAŞARILIYDI!


Beşiktaş'a 'FEDA' sezonunda gelen Samet Aybaba 'küme düşmemeye oynar' denilen takımı, transfere az para harcanmasına ve yaşanılan bolca olumsuzluğa rağmen 3. sıraya getirmeyi başardı. Oğuzhan Özyakup ve Olcay Şahan gibi yıldızları Türkiye futboluna sunan Aybaba, buna rağmen yönetimle ve yıldız oyuncu Fernandes'le yaşadığı sorunların ardından takımdan ayrıldı.

ÇOCUKLARI İSTEMİYORDU!


Antalyaspor'la dün bir araya gelen Samet Aybaba, bu görüşmeden olumlu şekilde ayrıldı. Ancak Samet Aybaba'nın çocukları, onun Beşiktaş yüzünden çok yıprandığını ve bir sezon dinlenmesini istediği için bu transfere engel koysalar da; Antalyaspor yönetimi onların gönlünü almayı başararak Samet Aybaba ile bugün sözleşme imzaladı.

HAVADAN GELECEK 1.5 MİLYON EURO'YU ELİNİN TERSİYLE TEPTİ!


Sözleşmesi devam etmesine rağmen takımdan ayrılan Samet Aybaba, herhangi bir takımla anlaşmaması halinde 1.5 milyon Euro'luk sözleşme hakkını alacaktı. Ancak dün Antalyaspor'la anlaştıktan sonra bu hakkından da vazgeçmiş oldu. Kısacası Aybaba, havadan gelecek 1.5 milyon Euro'yu elinin tersiyle tepti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »