16 Temmuz 2018, Pazartesi

Samet Aybaba'nın yeni takımı

Sezon sonunda Beşiktaş'la yollarını ayıran Samet Aybaba, Medical Park Antalyaspor'la anlaşmaya vardı.

28 Haziran 2013 Cuma 7: 0
Samet Aybaba'nın yeni takımı
Beşiktaş'la sezon sonunda yollarını ayıran başarılı teknik direktör Samet Aybaba, Medical Park Antalyaspor'la anlaşmaya vardı. Antalyaspor'dan akşam saatlerinde resmi açıklama bekleniyor.

Geçen sezon Beşiktaş'ı çalıştıran ve yaşanılan olumsuzluklara rağmen ligi 3. bitirerek otoritelerin övgüsünü alan Samet Aybaba, Beşiktaş'la yollarını ayırmıştı. Medical Park Antalyaspor'la prensipte anlaşmaya varan Samet Aybaba'nın yöneticilerle bugün son bir görüşme yaptıktan sonra anlaşmanın resmiyet kazanması bekleniyor.

Son 5 sezondur Mehmet Özdilek'le çalışan, geçen sezon müthiş bir başlangıç yapmasına rağmen sezon arasının ardından 9. luğa kadar gerileyen Antalyaspor'da geçtiğimiz günlerde Mehmet Özdilek'le yollar ayrılmıştı.

Mehmet Özdilek'ten boşalan teknik direktörlük koltuğu için arayışlarını sıklaştıran Antalyaspor yönetimi, daha önce Ertuğrul Sağlam'la görüşmüş ancak olumlu sonuç alamamıştı. Daha sonra Samet Aybaba'ya yönelen yönetimin deneyimli teknik direktörle anlaştığı belirtildi.

GEÇEN SEZON BEŞİKTAŞ'TA NE YAPTI?


Beşiktaş'ta, 'FEDA' sezonunda teknik direktörlüğe gelen Samet Aybaba, transfere az para harcanmasına rağmen Olcay Şahan ve Oğuzhan Özyakup gibi yıldız oyuncuları Türk futboluna sundu. Sezon boyunca oynattığı futbolla övgü toplayan Samet Aybaba'nın Beşiktaş'ı buna rağmen tarihinin en çok gol yediği sezonunu da geride bıraktı. Samet Aybaba'lı Beşiktaş, geçen sezon 38 karşılaşmada 19 galibiyet, 10 beraberlik ve 9 mağlubiyet alarak sezonu 3. sırada tamamladı ve Avrupa Ligi'ne gitmeyi garantiledi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »