21 Haziran 2018, Perşembe

Şamil Tayyar, 'Ağrı'da Başbakan'ı kandırdılar'

AK Parti'li Şamil Tayyar Ağrı seçimlerini değerlendirerek, ''Sayın Başbakanımızı kim kandırdı, Ağrı adayımızı kim seçti, bunun hesabını soracağız.'' dedi.

3 Haziran 2014 Salı 17:16
Şamil Tayyar, 'Ağrı'da Başbakan'ı kandırdılar'
AK Parti Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar katıldığı bir televizyon programında Ağrı'da yenilenen seçimi değerlendirdi. Adayın değiştirilmesi gerektiğini söyleyen Tayyar, Başbakanın da yanlış bilgilendirildiğini söyledi.

"TAMAMEN ADAYDAN KAYNAKLANAN BİR ŞEYDİR"


Şamil Tayyar konuk olduğu programda seçim sonuçlarını değerlendirip, şu ifadeleri kaydetti:

"Ağrı'da, Ak Parti adayını değiştirseydi seçimi kazanırdı. Kesin olarak söylüyorum, alırdık. Ben size çok açık söyleyeyim, Ak Parti Ağrı'da neden oy kaybetti diye düşünürseniz nedenlerin ilk 3'ünü boş bırakın, 4'ü 5'i sayın. Tamamen adaydan kaynaklanan bir şeydir. Burada Sayın Başbakanımıza düşen bir şey var. Şimdi çok sayıda ilde illerin istifası alınıyor. Aday tespitlerinde bizim teşkilatların çok fazla rolü olmuyor bizde.

"BAŞBAKAN'I KİM KANDIRDIYSA..."


Sayın Başbakanımızı kim kandırdı, Ağrı adayımızı kim seçti bunun hesabını soracağız. Ağrı adayı için kimse iyi bir şey söylemedi."

Ağrı ve Yalova seçimlerini evinden takip eden Başbakan Erdoğan'ın gelen ilk sonuçlar sonrası oldukça sinirlendiği ve kurmaylarına bu 2 ilde neden kaybettiklerinin araştırılması talimatını verdi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »