Şampiyonlar Ligi'nde eşleşmeleri belli oldu

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 2014-2015 sezonu birinci ve ikinci ön eleme turu eşleşmeleri belli oldu

24 Haziran 2014 Salı 17:15
Şampiyonlar Ligi'nde eşleşmeleri belli oldu
UEFA kulüpler bazındaki en önemli organizasyonu Şampiyonlar Ligi'nde 2014-2015 sezonu birinci ve ikinci ön eleme turu eşleşmeleri belli oldu.

İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde yapılan çekiliş sonucunda UEFA Şampiyonlar Ligi'nde birinci ve ikinci ön eleme turu eşleşmeleri belirlendi.

İspanya'nın güneyinde bulunan İngiltere egemenliği altındaki Cebelitarık özerk yönetiminin, 24 Mayıs 2013 tarihinde UEFA tarafından resmen tanınmasından sonra Cebelitarık temsilcisi Lincoln'ün de ilk kez yer aldığı ön eleme eşleşmeleri şöyle:

BİRİNCİ TUR ÖN ELEME TURU

Santa Coloma (Andorra) - Banants (Ermenistan)

Lincoln (Cebelitarık) - Torshavn (Faroe Adaları)

La Fiorita (San Marino) - Levadia Tallinn (Estonya)

İKİNCİ ÖN ELEME TURU

BATE Borisov (Belarus) - Skenderbeu (Arnavutluk)

Maccabi Tel-Aviv (İsrail) - Santa Coloma-Banants eşleşmesinin kazananı

Dinamo Tiflis (Gürcistan) - Aktobe (Kazakistan)

Zrinjski (Bosna Hersek) - Maribor (Slovenya)

Sheriff (Moldova) - Sutjeska (Karadağ)

Sparta Prag (Çek Cumhuriyeti) - La Fiorita-Levadia Tallinn eşleşmesinin kazananı

Malmö (İsveç) - Ventspils (Estonya)

Slovan Bratislava (Slovakya) - The New Saints (Galler)

Celtic (İskoçya) - Reykjavík (İzlanda)

Cliftonville (Kuzey İrlanda) - Debreceni (Macaristan)

Partizan (Sırbistan) - Lincoln-Torshavn eşleşmesinin kazananı

Legia Varşova (Polonya) - Saint Patrick's Athletic (İrlanda)

Rabotnicki (Makedonya) - HJK Helsinki (Finlandiya)

Dinamo Zagreb (Hırvatistan) - VMFD Zalgiris (Litvanya)

Ludogorets Razgrad (Bulgaristan) - F91 Dudelange (Lüksemburg)

Valletta (Malta) - Karabağ (Azerbaycan)

Stromsgodset (Norveç) - Steaua Bükreş (Romanya)

1 TEMMUZ'DA BAŞLIYOR

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde birinci ön eleme turu maçları 1-2 ve 8-9 Temmuz tarihlerinde yapılacak.

İkinci ön eleme turu karşılaşmaları ise 15-16 ve 22-23 Temmuz tarihlerinde oynanacak.

Kupaya üçüncü ön eleme turundan başlayacak Beşiktaş'ın rakibi 18 Temmuz'da yine Nyon'da yapılacak kura çekimiyle belli olacak. Üçüncü ön eleme turu maçları, 29-30 Temmuz ve 5-6 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Spor Toto Süper Lig şampiyonu Fenerbahçe, cezası nedeniyle turnuvaya katılamadığı için ligi ikinci bitiren Galatasaray, kupaya direkt grup aşamasından başlayacak.
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »