21 Haziran 2018, Perşembe

Şampiyonlar Ligi'nde Ukrayna sıkıntısı

Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu'nda Dnipro ile karşılaşacak Kopenhag, güvenlik sorunları nedeniyle maçın başka yere alınması talebini UEFA'ya bildirdi

23 Temmuz 2014 Çarşamba 19:12
Şampiyonlar Ligi'nde Ukrayna sıkıntısı
Danimarka ekibi Kopenhag, bir süre önce yolcu uçağının düşürüldüğü bölgeye yakın Dnipropetrovsk şehrinde oynanması planlanan maçla ilgili ulaşım ve güvenlik sorunlarını gündeme taşıdı.

Kulüp yetkililerinden Daniel Rommedahl, yaptığı açıklamada, İskandinavya’da faaliyet gösteren tarifesiz uçak şirketlerinden hiçbirinin kendilerini Dnipropetrovsk şehrine taşımak istemediğini, yine aynı bölgeden herhangi bir tarifeli uçak şirketinin de o şehre uçmadığını belgeleriyle UEFA’ya sunduklarını bildirdi.

Danimarka Futbol Federasyonu (DBU) ve Danimarka’nın Kiev Büyükelçiliği de Kopenhag’ın bu kararına destek verdi.

DBU Başkanı Jesper Möller de yaptığı açıklamada, UEFA’nın, Danimarka ekibini çok az uçak şirketinin uçmak istediği bir yere göndermek istemesini üzüntüyle izlediklerini ve bu yüzden tüm bağlantılarını kullanarak, karşılaşmanın başka bir yerde oynanması için uğraş verdiklerini söyledi.

Müsabakanın oynanması planlanan Dnipropetrovsk şehrine yakın bir bölgede kısa bir süre önce Malezya Havayolları’na ait bir yolcu uçağı düşürülmüştü.
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »