23 Mayıs 2018, Çarşamba

Samsung'dan iPhone 6 Plus'a gönderme

9 Eylül tarihinde resmen tanıtılan iPhone 6, en büyük farklılığı büyüyen ekranı ile yaptı. Apple'ın en büyük rakibi olan ve büyük ekran tasarımlarıyla ön plana çıkan Samsung ise bu fırsatı kullanmayı ihmal etmedi.

12 Eylül 2014 Cuma 19:20
Samsung'dan iPhone 6 Plus'a gönderme
Apple, yeni akıllı telefon modelleri olan iPhone 6 ve daha geniş ekranlı modeli 5.5 inç'lik iPhone 6 Plus'ı kamuoyuna tanıttı.

STEVE JOBS BÜYÜK EKRANA İZİN VERMEDİ
Fakat Steve Jobs daha önce 3.5 inç'ten daha büyük bir ekranın tek elle rahat kullanılamayacağını söylüyor ve bu yüzden iPhone'un ekranının daha büyük yapılmasına izin vermiyordu.

APPLE BUNUN İÇİN REKLAM YAYINLAMIŞTI
Apple, iPhone 5'in 4 inçlik ekranının ideal boyutlarda olduğunu ve tek parmakla rahatlıkla kullanılabildiğini belirtmiş hatta bunun için bir reklam bile yayınlamıştı.

SAMSUNG JOBS'IN O SÖZÜNÜ HATIRLATTI
Dev ekranıyla dikkat çeken iPhone 6 Plus'ın tanıtılmasını fırsat bilen Samsung, Filipinler twitter hesabından paylaştığı görselde Steve Jobs'ın bir zamanlar sarf ettiği "Kimse büyük ekranlı telefon almak istemez" cümlesini hatırlattı.

"BÜYÜKTEN DAHA FAZLASI"
Görselde, Apple'ın tek elle kullanımı zor olan yeni iPhone 6 modellerine manidar bir göndermede bulundu. Apple'ın kendisiyle çeliştiğini ima eden Samsung, aynı görselde "büyükten daha fazlası" etiketiyle Galaxy Note 4′ün iPhone 6′dan üstün özelliklere sahip olduğunu ve Apple'ın yeni cihazlarının boyut farkından başka önemli bir yenilik getirmediğini ifade ediyor.

APPLE ARTIK 'TAKİP EDEN' BİR FİRMA
Başta Samsung olmak üzere rakiplerine devamlı "İlk biz yaptık, onlar bizden çalıyorlar" diyerek davalar açan Apple, yeni telefonlarıyla artık "takip edilen" değil "takip eden" bir firmaya dönüşmüş oldu.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »