Şanlıurfa'da 3 askerin hayatını kaybetmesi

Piyade Onbaşı Yıldız'ın babası Mustafa Yıldız: "Oğlum, cinnet getiren arkadaşının silahından çıkan kurşunla şehit olmuştur. Başka türlü yazılan ve konuşulan her şey yalandır"

15 Şubat 2015 Pazar 2:30
Şanlıurfa'da 3 askerin hayatını kaybetmesi
KOCAELİ (AA) - Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde geçen yıl 9 Aralık'ta arkadaşının cinnet getirmesi sonucu şehit olan askerlerden Piyade Onbaşı Kadir Yıldız'ın (21) babası Mustafa Yıldız, "Oğlum, cinnet getiren arkadaşının silahından çıkan kurşunla şehit olmuştur. Başka türlü yazılan ve konuşulan her şey yalandır" dedi.
Baba Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlunun şehit olduğu olayın teröristlerin saldırısına uğramaları sonucu gerçekleştiği yönündeki haberlerin kendilerini rencide ettiğini söyledi.
Oğlunun olaydan 70 gün sonra arkadaşı tarafından değil de farklı şekilde şehit edildiğine yönelik haberleri okuyunca şaşırdığını belirten Yıldız, "Bu haberin bu şekilde basına sızdırılmasının altında başka nedenler olduğuna inanıyorum. Bana askeriye tarafından otopsi raporu verildi. Ben ve ailem, oğlumun arkadaşının silahından çıkan mermiyle şehit olduğuna inanıyoruz. Onun dışında basında yer alan başka türden haberlerin saçmalıktan öte bir şey olmadığına inanıyorum" şeklinde konuştu.
"Oğlum, cinnet getiren arkadaşının silahından çıkan kurşunla şehit olmuştur" diyen Yıldız, "Başka türlü yazılan ve konuşulan her şey yalandır. Bu nedenle artık bu konu kapansın, kabuk bağlamış yaramı tekrar kanatmanın anlamı yoktur. Bu haberi yapan basın kuruluşuna dava açmak için girişimlerde bulunacağım. Aile olarak manevi yönden çok büyük zarar gördük. Oğlumun şehit oluşundan 70 gün sonra bu tür haberler beni ve ailemi çok üzdü. Bu nedenle manevi dava açmak için avukatlarımla görüşeceğim" değerlendirmesinde bulundu.
Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde Boztepe Karakolu'na 1,5 kilometre mesafede sınır nöbeti tutan Piyade Onbaşı Umut Aslan, geçen yıl 9 Aralık'ta cinnet getirerek, Piyade Çavuş Ramazan Yel ve Piyade Onbaşı Kadir Yıldız'ı şehit ettikten sonra intihar etmişti.
Onbaşı Yıldız'ın babası Mustafa Yıldız'a dün, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu ve askeri yetkililerce "şehadet belgesi" verilmişti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »