23 Temmuz 2018, Pazartesi

Şanlıurfa'dan kısa kısa

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kuruluşu İSTON A.Ş ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi kuruluşu BELSAN A.Ş arasında bölge bayiliği sözleşmesinin imzaladığı bildirildi.

28 Haziran 2013 Cuma 0:42
Şanlıurfa'dan kısa kısa
Belediye basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında yer alan İSTON, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde ilk defa  bölge bayilik sözleşmesine imza attı. BELSAN A.Ş ile kurulacak ortaklık doğrultusunda bölgeden ihracata yönelmeyi planlayan İSTON'un Şanlıurfa'da fabrika açması bekleniliyor. Üretim teknolojisi, ürün çeşitliliği, yüksek kalite standartları ile yapı sektörünün de lideri konumunda olan İSTON ile ürün çeşitliliğini artırmayı hedefleyen BELSAN bölgenin yanı sıra Irak'ın kuzeyine de yönelmeyi planlıyor.

BELSAN A.Ş Genel Müdürü Cengiz Konur, insan odaklı hizmet anlayışı doğrultusunda mesai yaptıklarını, her geçen gün kalite çıtasını yükselttiklerini söyledi.

İSTON ile yapılacak olan ortaklıkla firmanın ürettiği 6 bin çeşit ürünün bölge esnafının ayağına gelmiş olacağını aktaran Cengiz Konur, şunları kaydetti:

"Belsan A.Ş, İSTON'un ürettiği kendi tasarım ve yabancı patentli ürünleri ile iç ve dış piyasadan temin ederek imalat ve montajda kullandığı malzemelerin satış temsilciğini üstlenmektedir. Yapılan sözleşmeyle Güneydoğu Anadolu Bölgesine yeni hizmetlerin yapılacağı, başta şehrimiz olmak üzere, tüm bölgenin yapılanmalarında kullanılacak olan malzeme ve tedarik olanaklarının hizmet portföyünü genişlettiği de belirtilmektedir."

Şanlıurfa'yı ileriye taşıma gayretlerinin devam ettiğini ifade eden Cengiz Konur, anlaşmanın gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

 HİLVAN'DA SGK HİZMET MERKEZİ AÇILDI


Hilvan'da Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) hizmet merkezi açıldı. 

SGK İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, hizmet merkezi Esnaf ve Sanatkarlar Odası binasının giriş katında hizmet vermeye başladı. 

SGK İl Müdür Yardımcısı Mustafa Yıldırım, ilçede merkez müdürlüğünün açılmasıyla vatandaşları büyük bir eziyetten kurtulduğunu belirtti.

Yıldırım, "Kurumda işi olan çevre köylerdeki vatandaşların Hilvan’ı tercih etmesi esnafın işlerine yansıyacak. Dolayısıyla SGK hizmet merkezinin açılması Hilvan'ın ekonomisine olumlu ölçüde katkı sağlayacaktır" ifadelerini kullandı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »