20 Haziran 2018, Çarşamba

Sarıgül hakkında flaş karar!

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü'nün ''tehdit edildiği" iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, şüpheliler Mustafa Sarıgül ve Emir Sarıgül hakkında takipsizlik kararı verildi

5 Şubat 2015 Perşembe 6: 2
Sarıgül hakkında flaş karar!
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Şişli Belediye  Başkanı Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü'nün ''tehdit edildiği" iddialarına ilişkin  yürütülen soruşturma kapsamında, şüpheliler Mustafa Sarıgülve Emir Sarıgül  hakkında takipsizlik kararı verdi.

    İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Özel Soruşturma Bürosu, 18 Aralık  2014'te Şişli Belediye Başkanı İnönü'nün eşi Nazlı İnönü'nün bir gazeteye verdiği  röportajdaki ''tehdit'' iddialarına ilişkin resen başlatılan soruşturmayı  tamamladı.

    Savcılığın bugün akşam saatlerinde verdiği kararda, şüpheliler Mustafa  Sarıgül ve Emir Sarıgül hakkında, Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü'ye karşı  ''hakaret'' ve ''tehditte'' bulundukları iddiasıyla soruşturma başlatıldığı  hatırlatıldı.

    Hayri İnönü ve eşi Nazlı İnönü'nün "müşteki" olarak yer aldığı  kararda, isnat edilen suçlarla ilgili "delil yetersizliği" gerekçe gösterilerek,  şüpheliler Mustafa Sarıgül ve Emir Sarıgül hakkında kovuşturmaya yer olmadığına  dair karar verildiği belirtildi.

    Olayın geçmişi
    İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu, Şişli  Belediye Başkanı Hayri İnönü'nün eşi Nazlı İnönü'nün bir gazeteye verdiği  röportajda, "eski başkan Mustafa Sarıgül'ün kendilerini ölümle tehdit ettiğini,  Sarıgül'ün 'mafya tutmaktan' söz ettiğini, sadece Hayri İnönü ile kendisinin  değil Amerika'da okuyan çocuklarının da tehdit edildiğini" iddia etmesi üzerine,  resen soruşturma başlatmıştı.

    Soruşturmayı yürüten Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcısı,  soruşturma kapsamında ''örgüt'' bulunamadığı gerekçesiyle dosyayı geçtiğimiz  hafta Başsavcılığa göndermişti. Başsavcılık da soruşturma dosyasını, özel  soruşturma bürosuna devretmişti.

    Soruşturma kapsamında bugüne kadar, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü  ve eşi Nazlı İnönü ''mağdur'', Mustafa Sarıgül ve Emir Sarıgül ise ''şüpheli''  sıfatıyla ifade vermişti. Soruşturmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun  özel kalemi Tuncay Ceylan, CHP Milletvekilleriihsan özkes ile Veli Ağbaba, Hayri  İnönü'nün danışmanları ''tanık'' sıfatıyla dinlenilmişti.

    Hayri İnönü ve eşi, savcılıkça alınan ifadelerinde, Mustafa Sarıgül ve  Emir Sarıgül'den şikayetçi olduklarını belirtmişti. Mustafa Sarıgül ve Emir  Sarıgül'ün savcılıkça alınan ifadelerinde ise haklarındaki iddiaları kabul  etmedikleri kaydedilmişti.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »