​Savaştan kaçan Suriyeli çift, tanıştıkları Adıyaman'da evlendiler

ÜLKELERİNDEKİ iç karışıklıktan geçen yıl kaçıp tanıştıkları Adıyaman'da evlilik kararı alan Suriyeli 28 yaşındaki Ahmet Ceo ile yaşıtı Nesrin Svet, Toplumsal Gelişim Merkezi'nin (TOGEM) desteğiyle düzenlenen törenle hayatlarını birleştirdi.

24 Ocak 2015 Cumartesi 18:21
​Savaştan kaçan Suriyeli çift, tanıştıkları Adıyaman'da evlendiler
Suriye'deki iç karışıklıktan geçen yıl kaçan Ahmet Ceo ile Nesrin Svet, Türkiye'ye sığındıktan sonra yerleştikleri Adıyaman'da bir süre önce tanışarak evlilik kararı aldı. Adıyaman Belediyesi Toplumsal Gelişim Merkezi tarafından evlilik masrafları karşılanan ve kendileri için ev kiralanan Suriyeli çift için TOGEM Mehmet Akif Ersoy Toplantı Salonu'nda evlilik töreni düzenlendi. Törene Adıyaman Vali Yardımcısı Yunus Emre Altıner, Adıyaman Belediye Başkan Yardımcısı Sait Kutlu ve Suriyeli çiftin yakınları katıldı.


Törende konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Sait Kutlu, genç çifte mutluluk dileyerek, şöyle dedi: "Belediyemiz bünyesinde faaliyet gösteren TOGEM birimimiz, Belediye Başkanımızın talimatları ve direktifleri ile Adıyaman’da yardıma muhtaç ailelerimizin ihtiyaçlarını gidermeye çalışmakta birim bünyesinde açılan kurslarla da insanlarımızın toplumsal anlamda katkı sağlamak için gayret göstermektedir. Şuanda TOGEM bünyesinde 6 tane kurs faaliyet göstermekte bu kurslarda kimisinde kız kardeşlerimiz kimisinde erkek kardeşlerimiz kurs almaktalar. Hayırseverlerin bir yerlere yardım ulaştırmak isteyen fakat bunun için gerekli yardımı ulaştıracağı kişileri bulma konusunda tereddüt geçiren bütün değerli hemşerilerimizin katkılarını ve desteklerini bekliyoruz." 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »