23 Haziran 2018, Cumartesi

Sedat Peker, Türkmen Dağı'ndaki Türkmenlere yardım

Sedat Peker, Suriye'nin Türkmen Dağı bölgesinde Esad rejimine karşı büyük bir savaş veren Bayırbucak Türkmenlerine 4 TIR yardım gönderdi. Peker'in gönderdiği yardım TIR'larına 3 bin adet battaniye, askeri kıyafet ve bot yüklendi.

20 Kasım 2015 Cuma 16:45
Sedat Peker, Türkmen Dağı'ndaki Türkmenlere yardım

Bugün sosyal medya hesaplarından fotoğrafları paylaşan Peker "Zulme uğramış tüm mazlumlara, zalimler karşısında mutlak galibiyet getirmesini, YÜCE ALLAH’tan dilerim" dedi.
 
"TÜRKMEN DAĞLARINDA DURUM ÇOK KRİTİK"
 

Öte yandan Suriye Türkmen Kitlesi üyesi Tahsin Hoşkar, AA muhabirine yaptığı açıklamada,Rusya'nın da destek vermesiyle bölgelerine yönelik saldırıların arttığını aktardı. 
 
Şu an bölgede çatışma yaşandığını vurgulayan Hoşkar, "Hem mevziler hem de Türkmen köyleri, kara, hava ve denizden yoğun şekilde bombalanıyor. Çatışmalar şu saatlere kadar hiç durmadı" dedi.
Köylerin boşaltıldığını, yaklaşık 5 bin kişinin Suriye tarafındaki güvenli gördükleri bölgeye gittiğini belirten Hoşkar, "Türkmen Dağı'nda durum çok çok kritik ve orası risk altında. Ölü ve yaraların olduğu saldırıları kaygıyla izliyoruz" diye konuştu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »