21 Haziran 2018, Perşembe

Sedat Peker'den Altan Tan'a Ağır Sözler

HDP'li Altan Tan, Sedat Peker'in oğlunun Diriliş dizisinde oynamasını TBMM gündemine getirdi. Sedat Peker sert bir açıklamayla Tan'a tepki gösterdi.

30 Ocak 2016 Cumartesi 11:13
Sedat Peker'den Altan Tan'a Ağır Sözler
'Barış Bilidirisi'ni imzalayan akademisyenlerin kanında duş alacağını söylediği için hakkında soruşturma açılan Sedat Peker, 'Ertuğrul Dirilişdizisinde Boğaçhan Talha Peker'in oynatılmasını' soran HDP milletvekili Altan Tan'a "Şahsınızda, çocuklarınızı ve torunlarınızı ilerde PKK'nın kanlı tarihini anlatan ve Roj TV de yayınlanacak olan bir dizide oynatırsınız" şeklinde yanıt verdi.

ALTAN TAN GEREKÇESİNİ SORMUŞTU

HDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş tarafından cevaplandırılması istemiyle Meclis Başkanlığı'na soru önergesi vererek Sedat Peker'in oğlu Boğaçhan Talha Peker'in Diriliş dizisinde oynatılmasını sormuştu. Tan, "Bakanlarınızın ve Milletvekillerinizin düzenli olarak setine gidip görüntü verdiği Diriliş Ertuğrul dizisinde, mitinglerde Erdoğan'ın destekçisi olduğunu belirten Sedat Peker'in oğlunun oynatılma gerekçesi nedir?" ifadelerine yer vermişti.

"OYUNCULUK GEÇMİŞİ VAR MI?"

Tan, Sedat Peker'in Rize'de düzenlediği mitingde Erdoğan'ın destekçisi olduğunu belirttiğini ve bazı kesimleri 'dünyanın şah damarları kesilmişçesine oluk oluk hepsinin kanlarını akıtacağız' sözleriyle tehdit ettiğini hatırlatarak, "Peker'in oğlunun oyunculuk geçmişi var mı?, TRT'de yayınlanan bu dizide Sedat Peker'in oğlunun oynatılması ile Peker'in Rize mitingindeki konuşması arasında bir bağlantı bulunmakta mıdır?" diye sormuştu.

"SİZ DE PKK DİZİSİNDE OYNATIN"

Sedat Peker, Facebook'taki hesabından HDP milletvekili Altan Tan'la bir açıklama yapanSedat Peker, "7 yaşındaki bir çocukla uğraşmaları gerçekten akıl dışı bir şey. Şahsınızda, çocuklarınızı ve torunlarınızı ilerde PKK'nın kanlı tarihini anlatan ve Roj TV de yayınlanacak olan bir dizide oynatırsınız" dedi.

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »