18 Haziran 2018, Pazartesi

Sedat Peker'den koruma haberlerine yanıt!

Sedat Peker gazetelerde çıkan koruma verildi haberleri hakkında sosyal medya hesapları üzerinden açıklama yaptı. Peker yaptığı açıklamada korumanın neden verildiğini açıkladı.

18 Ekim 2015 Pazar 15:53
Sedat Peker'den koruma haberlerine yanıt!
İşte Sedat Peker'in yaptığı o açıklama
 
Kıymetli Dostlarım, bilinen tüm terör örgütlerinin hücre evlerinde şahsıma ait suikast amaçlı bilgiler çıktığı için İstanbul Valiliği adına şahsıma tebligatta bulunuldu. Bu durumda prosedür gereği TÜRKİYE CUMHURİYETİ Devleti vatandaşı olan herkese bu koruma kanunu fiiliyatta uygulamak zorundalar. Eğer ki uygulamazlarsa YÜCE ALLAH korusun bir saldırı anında şahsımın veya o an yanımda olan birilerinin canına heder gelirse kanunen bundan İstanbul Valiliği ve Valilik adına görev yapan koruma şube müdürlüğü sorumlu olacaktır.
 
Yani benim kara kaşıma, kara gözüme veya boyuma posuma bakılarak bu karar alınmamıştır. Bu kanuni bir zorunluluktur. Zaten alınan koruma kararı gereği basında yer aldığı gibi 2 değil, 1 polis memurunu içermektedir. Ayrıca 24 saate dayalı bir koruma kararı da söz konusu değildir.
 
Evden çıktığım zamanlarda telefon açarak şu saatte çıkacağım diye bilgi verebileceğim bir koruma kararıdır. Bu anlattıklarımdan da anlayacağınız üzere sembolik olarak niteleyebileceğimiz bir karardır. YÜCE ALLAH korusun ileride başıma bir şey gelirse devlet yetkililerini kanunen soruşturma dışında tutabilecek bir koruma kararıdır.
 
Sizde takdir edersiniz ki bir yerlere gittiğim zamanlarda on binlerce insan tarafından karşılanıyorum. Ne kadar iyi niyetli olursa olsun, ne kadar görevine aşık olursa olsun, bir polis memurunun bu durumda yapabileceği (on binlerce kişinin arasında) maalesef ki pek bir şey yoktur.
 
Birde şu konuya değinmek isterim. Bana diyorlar ki sen nasıl mafyasın? Mafya,polis koruması kabul eder mi ?Bende onlara diyorum ki ulan ALLAH'ın gerizekalıları bu bile benim mafya olmadığımın en basit örneğidir.Gizlimin saklımın olmadığının en basit göstergesidir. Senelerdir hakkımda hiçbir suçlama ve tahkikatın yapılmadığını görmüyor musunuz?
 
Paralel yapının gazetecilerine de şunu özellikle söylemek isterim. Aramız iyi olduğu dönemlerde paralel yapının polislerinin koruma kararına bile ihtiyaç duymadan ekip otolarıyla eşlik ederek beni gideceğim yerlere götürdüklerini acaba ne çabuk unuttular. Bu haberleri yazan paralel yapı gazetecileri size bir atasözü ile nasihatte bulunmak isterim; 'Zamansız havlayan köpek eve hırsız çağırır.' derler büyüklerimiz.
 
Afedersiniz ama kıçınızda tarihin her dönemine ait bir karış pislik varken (çok affedersiniz) böyle saçma sapan haberler yapmayın. Benle ilgili bu tip haberler yapacağınız zamanlarda ise size yukarıda nasihat olarak verdiğim atasözünü aklınızdan sakın ola çıkarmayın!!!
 
 Sedat Peker’e İzmir Emniyet Müdürlüğü’nün koruma tahsis ettiği yolundaki haberler basında yer aldı. Haberler üzerine İzmir Emniyet Müdürlüğü bu konuda yazılı açıklama yaptı. Açıklamada şöyle denildi:
 
“Sedat Peker isimli şahıs ile ilgili olarak, Koruma Hizmetleri Yönetmeliği’ne göre ilimizce verilmiş herhangi bir koruma kararı bulunmamaktadır. Sedat Peker isimli şahıs hakkında İstanbul Valiliği’nce verildiği anlaşılan Koruma Kararına istinaden ve korunan kişinin talebi doğrultusunda; 04.04.2015 tarihinde ilimizde yapılan bir toplantıya katılacağı gerekçesiyle ’duyarlı olunması ve tedbir alınması’ Antalya Emniyet Müdürlüğü’nün yapmış olduğu yazılı bildirimler çerçevesinde Emniyet Müdürlüğü’müzce yapılan rutin yazışmalardan, bildirimlerden ve yapılması zorunlu yasal iş ve işlemlerden ibaret olduğu görülmüştür.” 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »