23 Temmuz 2018, Pazartesi

Sedat Şahin hakkında flaş karar!

Beykoz'daki evine 17 Mayıs'ta yapılan operasyonla gözaltına alınan şuç örgütü lideri Sedat Şahin'in aralarında bulunduğu 3 kişi tutuklandı. Şahin'in emniyetteki 5 sayfalık ifadesinde silahlardan sadece ikisinin kendisine ait olduğu iddia ederek, sahte kimlikleri ise 2004 yılında arandığı dönemde hazırladığını söyledi öğrenildi.

30 Mayıs 2017 Salı 17:49
Sedat Şahin hakkında flaş karar!
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nün Beykoz’da yaptığı operasyonda iki adamıyla birlikte yakalanan Sedat Şahin’in emniyette verdiği 5 sayfalık ifadenin detayları ortaya çıktı.  Şahin silahlardan sadece ikisinin kendisine ait olduğu iddia ederek, sahte kimlikleri ise 2004 yılında arandığı dönemde hazırladığını söyledi. Şahin çiftliğe ‘misafir’ olarak gittiğini de iddia etti.

‘İki gün önce gelmiştim’

Sedat Şahin emniyetteki ifadesinde yakalandığını çiftliğe iki gün önce geldiğini, çiftliğin bekçiliğini de yapan Tahir Çerçi’nin misafiri olduğunu söyledi. Çiftlikte yakalanan ağır silahların kendisine ait olmadığını iddia eden Şahin ‘Kendime ait olan ve yanımda yakalanan iki silah bana aittir. Diğer silahlar kesinlikle bana ait değil. Zaten aranan bir kişiyim, bu kadar silahı kendi bulunduğum ortamda tutmam mümkün değil. Bütün bu olaylardan mağdur olan benim, suikaste uğradım, kardeşimi kaybettim. Neyle suçlandığımı da bilmiyorum’ diye kendini savundu.

‘2004’te yaptırdım’

Sahte kimliklerin kendisine ait olduğunu kabul eden Şahin, 2004-2005 yılında arandığı dönemde bu kimlikleri hazırlattığını anlatarak ‘Hiçbir yerde kullanmadım’ dedi.  Sedat Şahin, birlikte yakalandığı Halis Kocaman’ın da akrabası olduğunu, kendisini ziyaret için bir gün önce çiftliğe geldiğini iddia etti.

‘Silahlar emanet’

Çiftlikte Sedat Şahin ile birlikte yakalanan ve çiftliğin bekçisi olduğu iddia edilen Tahir Çerçi ise çiftlikte bulunan silahların kendisine ‘emanet’ bırakıldığını iddia etti. Çerçi silahları Turgay adlı bir kişinin bıraktığını, bir süre önce bir kısmını aldığını, kalan kısmını da daha sonra gelip alacağını iddia etti.

TUTUKLANDILAR

Emniyetteki işlemleri tamamlanan organize suç örgütü lideri Sedat Şahin, 14 günlük gözaltı süresinin ardından bugün yoğun güvenlik önlemleri altına adliyeye sevk edildi. 

Mavi takım elbise ve kravatlı olduğu gözlenen Şahin, polis eşliğinde zırhlı polis aracına bindirildi. Şahin ve adamları, "tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurma veya el değiştirme"  suçlarından tutuklandı.

"BABA" DİYEREK ALKIŞLADILAR

Nöbetçi İstanbul 13. Sulh Ceza Hakimliği'ne çıkarılan Sedat Şahin ve adamları sorgularının ardından tutuklandı. Tutuklanmasının ardından polisler eşliğinde salondan çıkarılan Sedat Şahin için adliye katında bekleyen onlarca kişi "Baba" diyerek alkış tuttu.

Ele geçirilen silahlar basın mensuplarına gösterildi

  İki hafta önce düzenlenen operasyon ile gözaltına alınan Sedat Şahin’in kaldığı villada çıkan cephanelik ise polis tarafından basın mensupları ile paylaşıldı. İstanbul Emniyeti'ne bağlı Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde gazetecilere gösterilen silahlarında lav silahı, ve zun namlulu silahlar da yer aldı.
  Belçika, Bulgaristan ve İspanya’ya ait başka şahıslar üzerine düzenlenmiş pasaport, AB ülkelerine ait çeşitli şahıslar üzerine düzenlenen kimlikler ile sahte nüfuz cüzdanlarının da ele geçirildiği operasyonlarda, el konulan silahlar ise şöyle; 2 Lav silahı, 10'u Kaleşnikof marka biri M4 marka otomatik tüfek, 1 Thomson marka otomatik silah, 19 tabanca, 4 el bombası ve bu silahlara ait 3 bin 900 adet mermi.
 Silahların arasında dikkat çeken altın kaplama tabancanın Sedat Şahin'in özel silahı olduğu öğrenildi. Lav silahlarının ise Suriye ve Irak gibi çatışma bölgelerinden Türkiye’ye sokulduğu belirlendi.

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »