Şehit ailelerinden Nur Yerlitaş hakkında suç duyurusu

Şehit Aileleri Yardımlaşma Sosyal Kültürel ve Dayanışma Derneği üyeleri, modacı Nur Yerlitaş hakkında sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayın sırasında şehit haberleriyle ilgili sarf ettiği sözler nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

29 Kasım 2017 Çarşamba 18:12
Şehit ailelerinden Nur Yerlitaş hakkında suç duyurusu
Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda basın açıklaması yapan Şehit Aileleri Yardımlaşma Sosyal Kültürel ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mehmet Güner, Nur Yerlitaş hakkında suç duyurusunda bulunmak için toplandıklarını belirterek, şehitlerin geride bıraktığı ailelerin haklarını korumak için adalete başvurduklarını söyledi.

Adaletin tecelli edeceğine inandıklarını dile getiren Güner, "Bundan sonra ülkemiz için canlarını feda etmiş olan aziz şehitlerimizin kanları yerde kalmayacaktır. 15 Temmuz'da şehitlerimiz ve gazilerimiz olmasaydı. bugün şehitlerimize dil uzatanlar nasıl yaşayacaktı? Nerede o eylemlerini yapabilecekti?" dedi.

Güner, gece kulüplerinde ülke sevdalısı olunmayacağını söyleyerek, şunları kaydetti:
"Bizler şehit aileleri olarak her zaman 'oğlumuz şehit oldu ama geride çok daha şehit olacak Vatanevlatları olacak' diyoruz. Bizler bunu söylerken, birileri bizim şehitlerimize, 'Ne şehitleri, mehitler aman' diye isyan ediyor. Kendisini kınıyoruz."

Derneğin Genel Koordinatörü Kevser Taşdemir, Yerlitaş'ın söz konusu ifadeleri nedeniyle suç duyurusu dilekçesini savcılığa sunacaklarını anlatarak, bu işin takipçisi olacaklarını vurguladı. Taşdemir, toplumun şehitler konusundaki hassasiyetine değinerek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da şehit yakınlarına gösterdiği hassasiyet dolayısıyla teşekkür etti.

Basın açıklamasının ardından, Güner ve dernek üyeleri, modacı Nur  Yerlitaş'ın 'hakaret', 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama', 'devletin askeri ve emniyet teşkilatını alenen aşağılama' suçlarından cezalandırılması talebiyle hazırlanan suç duyurusu dilekçesini savcılığa sundu.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »