Şehit kaymakamın namazını babası kıldırdı!

Mardin Derik'te teröristlerce şehit edilen kaymakam Muhammed Fatih Safitürk memleketinde toprağa verildi. Şehit Kaymakam için evinin önünde helallik alındı. Safitürk'ün naaşı buradan resmi tören için valilik binasına götürüldü. Şehidin 3 yaşındaki oğlu oyuncak kamyonu ile babasının ardından gitti.

12 Kasım 2016 Cumartesi 16:19
Şehit kaymakamın namazını babası kıldırdı!
Mardin’in Derik ilçesindeki saldırıda şehit düşen Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk için Sakarya’daki baba evi önünde helallik alındı.

Arifiye ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’ndeki baba e vinin önünde kurulan taziye çadırında okunan Kuran-ı Kerim ve edilen duaların ardından Safitürk’ün naaşı alınan helalliğin ardından Sakarya Valiliği önünde düzenlenecek tören götürüldü.

Helallik alınması sırasında cenaze evi önüne gelen Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş’u gören şehit eşi Ayşegül Safitürk’ün gözleri dolarak, “Eşimin tek valisi sizdiniz. Sizi son görüşü böyle olacakmış maalesef. Sizi şehit olarak son kez gördü” dedi.
 Öte yandan şehidin 3 yaşındaki oğlu Asım Eren Safitürk yakınlarının omzunda, oyuncak kamyonu ile birlikte babasının cenazesi arkasından götürüldü.

CENAZE NAMAZINI BABASI KILDIRDI

Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım şehit olan Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk'ün cenazesinde ön safta yer alırken cenaze namazını şehidin babası kıldırdı.

Törende konuşan şehidin babası Asım Safitürk şunları söyledi: "Cümle ümmetin medarı iftiharı olan değerli kardeşim, muhterem Cumhrubaşkanımız Allah kendisinden razı olsun. Onun destekçisi olan Başbakanımız, milletvekillerimiz.. Onları seven ve destekleyenleri Allah muvaffak etsin" dedi. Şehit babası şöyle konuştu: Ölüm haktır ama kendi evladını kaybeden bir ölüm yüreklerin parçalanması. Bu çocuğum 7. son çocuğumdur. Bugüne kadar hiçbir zorluk çıkarmadı karşıma. Böyle bir evladı kabetmek elbette kolay değil. Buraya adım atan herkesi Allah hac sahibi eylesin. Benim canpare yavrum görevi başında hiç haberi yokken şehit olmuştur. Haklarınızı helal edin. Allah razı olsun."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: KISA SÜRE ÖNCE KÜLLİYE'DE TANIŞTIK

Cenaze töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sevgili kardeşlerim, öncelikle şehidimizin huzurunda onu Rabbimize uğurlarken bugün burada sizlerin bu son görevi ifa etmek üzere toplanmış bulunmanız çok önemli. Muhammed Fatih kısa bir süre önce Külliye'de kendisiyle tanıştığımız bir kardeşimizdi. Kendisine Kayyumluk ve Belediye Başkanlık görevinin verilmiş olması nasıl çalıştığının ifadesi olması bakımından çok önemli" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada şöyle devam etti: "Bir defa şunu çok açık ve net söylemek istiyorum. Bu topraklar sıradan topraklar değil. Bu topraklardan hep şüheda fışkırdı. Akif de diyor ya. Bu ahlaksızlar zannediyorlar ki Kandil'de orada burada yaptıkları suikastlerle bir yere varacaklarını sanıyorlar. Allah'ın izniyle bunların kökünü kazıyacağız. Kazıyamazsak bizler İndi İlahi'de bunun hesabını veremeyiz. Bu mücadele sürecek. Yeter ki sevgili kardeşlerim bir olalım.Birbirimizi ne olur allah için sevelim. Bunu yaptığımızda er geç zafere ulaşacağız. Bu ülkede Muhammed Fatih'ler evelallah bitmez. Bunların kökünü kazıyacağız. Allah yar ve yardımcımız olsun. Rabbimizin bizlere buyurduğu gibi bizler bu işte kararlı davrandığımız sürece onun bize vaadi olan zafere ulaşacağız. Biz de bu şekilde gidiyoruz. Bu konuda ben milletimin hassasiyetini biliyorum. İdam ile ilgili konu TBMM'nin gündeminde. Bununla ilgili kararı Batı değil biz veririz. Millletimin ne istediği aslolandır. Şahsa karşı işlenen suçun tek af yetkisi onun varislerindedir. George ne demiş, Hans ne demiş bizi ilgilendirmiyor. Allah ne demiş bizi o ilgilendiriyor. Makamı Cennet olsun İnşallah. Rabbim bizi birlikte Haşr-u Cem eylesin inşallah."

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
Helikopter pisti çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındığı görüldü. Polis ve özel harekat ekiplerinin yanı sıra bir itfaiye aracı, bir ambulans da hazır bekletildi. Erdoğan'ı taşına helikoptere ayrıca bir özel harekat helikopteri de eşlik etti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »