"Şehit olmak için dua ederim"

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek: MOSSAD'dan korkmuyorum, şehit olmak için dua ederim

21 Ocak 2015 Çarşamba 6:26
"Şehit olmak için dua ederim"
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek canlı yayında soruları yanıtladı.
Gökçek, MOSSAD iddialarına ilişkin "MOSSAD'dan korkmuyorum, şehit olmak için dua ederim" dedi.

Gökçek'in açıklamalarından satır başları:

ANKAPARK NE ZAMAN BİTECEK?
Durdurma kararı olmazsa bu sene sonunda bitirmek istiyoruz. Çoğu gitti, azı kaldı. 2015 sonuna kadar bitirmeye çalışacağız.  

DOĞALGAZ SAYAÇLARI
Arıza olmadan sayacı değiştiriyorlar.  

ASFALT KATILIM PAYI
Her belediye zaman zaman asfalt katılım payı alır.  Caddeler büyük olduğu için ücreti yüksek oluyor.
Benim tezim şu: kullanandan alalım.

ODTÜ İLE SORUN OLAN EYMİR GÖLÜ
ODTÜ'den Eymir Gölü'nü istiyor musunuz? sorusu üzerine...
Tabi alacağız inşallah, çünkü bakamıyorlar Eymir'e. Belediye Başkanı olduğum tarihte Mogan Gölü elden çıkmıştı. Başkanlığımın ilk 9 yılında sorumluluğu alabilmek için yırtındım ama maalesef sorumluluğu bize vermediler. Orası eskiden yüzülen, içerisinde kayıkların yarış yaptığı bir yerken bataklık haline geldi. Sazlıklar büyüdü, ben sazlıkları temizlemeye kalktım. Sazlıkları temizlememin oradaki canlıları ürküteceğinden karşı çıktılar.

"AK PARTİ İKTİDARA GELDİ, GÖL KENDİNİ GÖSTERDİ"
AK Parti iktidara geldi, kıyılardaki sazlıkları temizleme kararı çıkartıldı ve temizledik. Göl kendini göstermeye başladı. Gölde su kalmadı, biliyorsunuz biz geçmiş yıllarda susuzluk problemiyle karşılaştık. Etlik Köprü'den su getirmiştik. Gelen suyu direkt Mogan'a verdik. Yeniden seviyesini yükselttik. Şimdi gidin Mogan Park'a hafta sonu minimum 30 bin kişi ziyarete gidiyor.  

MUHALEFET İLE İLİŞKİLER
Çöpten oy çıkartmak CHP geleneğidir. MHP gibi bir partiye hiçbir zaman çatmam, MHP tabanını üzmem.

SOSYAL MEDYA
Sosyal medyada hakaret edenin izini bulurum. İnternet yoluyla hakaret edenleri bulup dava açıyorum. Sosyal medyada saatler harcamıyorum, boş bir anımda bakarım.

SİYASİ PLANLARI
Genç bir oğlum var ve siyaseti iyi biliyor, yolunu açmam lazım. 3 yaşından beri yanımda ve beni örnek alıyor. Başkanlığı bırakıp, vekilliğe başvurmam. Bu seçimde 6-7 puan fark bekliyordum.

PARALEL YAPI
Mutlaka benim de telefonlarom dinlenmiştir. Paralel yapının belediyeye verdiği zarar zamanla ortaya çıkacak.

PARİS SALDIRILARI
Saldırılar, Fransa'nın Filistin politikasıyla ilgiliydi.

"KENDİLERİNE SIKINTI OLAN HER ŞEYİ TEMİZLEMEKLE GÖREVLİ BUNLAR"
MOSSAD'dan korkmuyorum, şehit olmak için dua ederim.  MOSSAD'IN elemanı beni vurmaz. Sokaktaki uyuşturucu kullanan bir kişi bana bıçak sallayabilir. Kendilerine karşı, dünyada ses getiren, sıkıntı olan her şeyi temizlemekle görevli bunlar. Gerçeği söylüyorum. Kimsenin söylemediğini söylüyorum. Başbakanımız, Cumhurbaşkanımız söyledi amenna. Benim gibi halkın arasında söyleyen kimse yok.

SİYASİ FİGÜRLER
Necmettin Erbakan'ın yeri bende çok başkadır. Mücadelemize devam ettik, Doğru Yol ile ANAPayrıldı.Tansu Hanım ile koalisyon kuruldu. Rahmetli hocamızı aldım Başbakanlığa götürdüm. Oda da bir ben bir de Erbakan Hoca'mız var. Mesut Yılmaz'ın devir teslimi için bekliyoruz. Başbaşayız, demek ki Melih, bu iş pokerle olmuyormuş dedi.

ŞANSLI DEĞİL ALLAH'IN SEVDİĞİ BİR KUL
Hocamın üslubu ile Tayyip Bey'in üslubu arasında dağlar kadar fark var. Tayyip Bey'in dünya tarafından kabul edilen bir karizması var. Hocamın da İslam Alemin'de karizması vardı ama Tayyip Bey bunu bütün dünyaya yaydı. İnanılmaz başarılara imza attı. Samimiyetle söylüyorum. Şanslı birisi değil ancak Allah'ın sevdiği bir kul.
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »