21 Haziran 2018, Perşembe

Sekiz bacaklı kuzu dünyaya geld

Gölpazarı ilçesinde küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan Hakan Ergal'a ait koyun, iki gövdeli, sekiz bacaklı kuzu doğurdu.

15 Ocak 2015 Perşembe 2:35
Sekiz bacaklı kuzu dünyaya geld
Veteriner Hekim Tahsin Korkut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Orta  Mahalle OrgeneralAytaç Yalman Caddesi'nde Hakan Ergal'ın sürüsündeki koyunlardan  birinin doğumu gerçekleşmeyince kendisini arayıp yardım istediğini belirtti.

    Doğuma yardımcı olduğunu ifade eden Korkut, koyunun tek başlı, iki  gövdeli ve sekiz bacaklı bir kuzu doğurduğunu ancak doğumdan bir süre sonra  kuzunun öldüğünü söyledi.

    Korkut, şöyle devam etti:
    "Yavrunun doğum anında kafası ve  bir ayağı gelmiş, gelmeyen diğer  ayağını ise düzelttik. Yavrunun diğer kısmı gelmeyince biraz zorlayarak yavruyu  aldık ve biraz şaşırdık. Kuzunun bir kafası, iki gövdesi ve sekiz ayağı vardı.  Kuzu canlıydı, doğumdaki zorlamadan dolayı kuzuyu bir süre sonra kaybettik. Tıp  tarihinde anomalili fetus olarak geçer. Çift yumurta ikizlerinin tam  bölünmemesinden dolayı gerçekleşir. Bu tür olaylarla sahada sık olmasa da  karşılaşıyoruz. Anne yaşıyor, kuzunun böyle olduğunu bilseydik sezaryenle doğumu  gerçekleştirip kuzunun biraz daha yaşamasını sağlayabilirdik."
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »