24 Mayıs 2018, Perşembe

'Seks kölesi' skandalına Kraliçe'nin adı da karıştı

İNGİLTERE Kraliçesi 2'nci Elizabeth'in oğlu Prens Andrew'un reşit olmayan bir kızla cinsel ilişkiye girdiği iddiaları Buckingham Sarayı’nın ve İngiltere’nin gündeminden düşmedi. Saray, York Dükü Prens Andrew’un seks skandalına karıştığı iddialarını yalanlanlarken Virginia Roberts’ın Kraliçe Elizabeth ile de tanıştırıldığı iddiası ortaya çıkınca skandal yeni bir boyut kazandı.

6 Ocak 2015 Salı 18:36
'Seks kölesi' skandalına Kraliçe'nin adı da karıştı
İngiliz gazetelerinin 'Seks kölesi' olarak nitelendirdikleri Virginia Roberts’ın Kraliçe ile tanıştırıldığının iddia edildiğini yazdı. Akşam gazetelerinden 'Evening Standard', Virginia Roberts’ın babası Sky Roberts’ın kızının, 2011 yılında Jeffrey Epstein tarafından Londra’ya getirildiğinde Kraliçe Elizabeth ile de tanıştırıldığını iddia ettiğini yazdı. Gazete Roberts’ın, "Virginia birkaç yıl önce bana Londra’ya gittiğinde Prens Andrew ve Kraliçe Elizabeth ile tanıştığını söyledi. Kızım Kraliçe ile tanıştığı için çok heyecanlıydı" sözlerine yer verdi.

Buckingham Sarayı sözcüsü, Saray tutanaklarında böyle bir kayda rastlanmadığını iddiaların doğru olmadığını söyledi.

Virginia Roberts Florida eyaletinde bir mahkemeye sunduğu belgelerde Prens ile 1999 ve 2002 arasında henüz küçük yaştayken üç ayrı yerde (Londra, New York ve Epstein'ın özel mülkü olan bir Karayip adasında), cinsel ilişki kurmaya zorlandığını öne sürmüştü.

Roberts henüz 17 yaşındayken banker Jeffrey Epstein'in, kendisini Prens Andrew da dahil bazı erkeklerle cinsel ilişkiye zorladığını iddia ederek dava açtığı ve Epstein’in 2008 yılında cinsel suçlardan mahkum olduğu belirtildi. Kadın, savcıların konuyu ele alışını sorgulamak için aynı belgeleri mahkemeye sunarak başka bir dava da açmıştı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »