Selahattin Demirtaş Kocaeli'de konuştu

'Çankaya'da ezilenden, halktan yana bir Cumhurbaşkanı olmadı'

16 Temmuz 2014 Çarşamba 21: 8
Selahattin Demirtaş Kocaeli'de konuştu
Kocaeli'nin Darıca İlçesi'ne gelen Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş Türkiye'de Cumhuriyet tarihi boyunca Çankaya'da emekçiden ezilenden halktan yana olan bir Cumhurbaşkanı olmadığını ileri sürdü.

Darıca İlçesi Osmangazi Mahallesi'nde bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) İlçe Başkanlığı binası önünde seçim otobüsünden halka seslenen Selahattin Demirtaş kendi anlayışlarını Çankaya taşıyacaklarını söyleyerek konuşmasına şöyle devma etti: "Kendi anlayışımızı Çankaya'ya taşırsak meclisin çıkardığı yasalara önce bu yönüyle bakacağız. Ben Cumhurbaşkanı olsam önüme gelen her yasaya bakacağım. Orada emekçinin alın terinin kıymleti bilinmiyorsa, orada işçinin hakları elleirnden alınıyorsa hemen o yasayı veto edip geri gönderirim. Cumhuriyet tarihi boyunca Çankayada emekçiden ezilenden halktan yana olan bir Cumhurbaşkanı olmadı. Patronlar ve büyük sermayelerle, parasını koyacak yeri olmayanlar kendi yasalarını parlementodan kendi istedikleri gibi yasaları çıkardlar. Çankaya da onların hepsini noter gibi onayladı. Çankaya Parlementonun da hükümetin de onay mercii olmayacak."

Çankaya'nın bütün ezilenleri temsilen bir irade olacağını söyleyen Demirtaş konuşmasına söyle sürdürdü: "Sizler bazen 12 bazen 16 saat çalışıyorsunuz. Emeği siz harcıyorsunuz paraları onlar götürüyor. Sıfırlamayı onlar yapıyor. Ezilenin bir cevabı olmalı. Elbette kazanacağız. Biz asla zalimin karşısında boynumuzu bükerek bu günlere gelmedik. Bizler bu ülkenin bütün ezilenlerin birliğinin garantisiyiz. Asıl bu ülkede bölücülük yapanları sizler izliyorsunuz. Seçim demokratik değil. Seçim adil değil. Bir taraftan devletin bütün imkanlarını parasını harcayanlar var bir taraftan da halkın öz gücüyle seçim çalışmasını yürüten bizler varız. Benim seçim kampanyasımda en büyük desteğim devletin parası,hazine yardımı değil. şu gördüğünüz anaların duasıdır. "

Cumhurbaşkanı adayı Demirtaş konuşmasının ardından İzmit'e geçti.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »