16 Şubat 2019, Cumartesi

Selahattin Demirtaş ve Sırrı Süreyya Önder ile ilgili flaş gelişme!

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve HDP Ankara Milletvekili Sırrı Süreyya Önder hakkında cumhuriyet savcısı, "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan beşer yıla kadar hapis cezası istedi.

30 Nisan 2018 Pazartesi 21:19
Selahattin Demirtaş ve Sırrı Süreyya Önder ile ilgili flaş gelişme!
Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve HDP  Ankara Milletvekili Sırrı SüreyyaÖnder hakkında cumhuriyet savcısı esas  hakkındaki mütalaasında, "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan beşer yıla  kadar hapis cezası talep etti. 

İstanbul 26. Ağır Ceza Mahkemesi'nce Silivri Ceza İnfaz Kurumu  Yerleşkesi'nin karşısında bulunan salonda yapılan duruşmaya, başka suçtan tutuklu  sanık Selahattin Demirtaş sağlık raporu aldığı için katılmadı. Duruşmada,  tutuksuz sanık Sırrı Süreyya Önder hazır bulundu.Mahkeme Başkanı, cumhuriyet savcısına mütalaasını açıklaması için söz  verdi. Sanık avukatları bu duruma itiraz etti.  Bunun üzerime Mahkeme Başkanı, duruşmanın huzurunu bozduğu  gerekçesiyle avukatların dışarı çıkartılması kararı aldı. Sanık avukatları duruşma salonundan çıktıktan sonra cumhuriyet savcısı  esas hakkındaki mütalaasını okudu.Cumhuriyet savcısı esas hakkındaki mütalaasında 17 Mart 2013'te  Zeytinburnu'nda BDP organizasyonuyla gerçekleştirilen Nevruz kutlamalarında terör  örgütü PKK adına yasa dışı sloganların atıldığı ve parti yöneticilerinin konuşma  yaptığı belirtildi.  Milletvekili olmaları nedeniyle Selahattin Demirtaş ve Sırrı Süreyya  Önder'in dosyalarının ayrıldığı ve haklarında soruşturma izni alınarak iddianame  hazırlandığını hatırlatıldı. Mütalaada, yaptıkları konuşmalar nedeniyle Demirtaş ve Önder'in  ''terör örgütü propagandası yapmak'' suçundan beşer yıla kadar hapisle  cezalandırılması istendi.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »