Selçuk: Tarihe geçmek istiyoruz

Galatasaray'ın kaptanları Selçuk İnan ve Sabri Sarıoğlu, seneye 4'üncü yıldızı alarak tarihe geçmek istediklerini ifade etti

4 Haziran 2014 Çarşamba 7: 0
Selçuk: Tarihe geçmek istiyoruz
Galatasaray'ın iki kaptanı Selçuk İnan ve Sabri Sarıoğlu geride bıraktığımız sezonu kulüp dergisine değerlendirdi.

Özeleştiride bulunan Selçuk İnan "Süper Kupa ve Emirates turnuvasını kazandık, kadromuz şampiyonluğun en büyük favorisi olarak gösterildi. Bu da bize bir rehavet getirdi" dedi. Sabri Sarıoğlu ise, deplasmanda kaybedilen puanların şampiyonluğu kaçırmalarına neden olduğunu ifade etti.

Fatih Terim'in ani ayrılışının futbolcuları kötü yönde etkilendiğini aktaran Selçuk, "Fatih hocanın gitmesi basında çok yazıldı, çizildi. Yaşanan başkan-hoca ilişkisi. Bunlar açıkçası bizi yıprattı ve etkiledi" dedi.

Bu sezon şampiyonlukta şans faktörünün çok önemli olduğunu vurgulayan Selçuk, "Fenerbahçe şampiyon olmayı hak etti. Ama birçok kez son dakika golleri ile maç kazandılar. Bu her zaman olabilecek bir şey değildi.  Biz de sürekli Şampiyonlar Ligi'ni düşündüğümüzden, Juventus ile Chelsea maçları arasında çok maç kaybettik" ifadesini kullandı.

Bu sezon oyndağı mekii nedeniyle zorlandığını ve bu durumun performansına yansıdığını vurgulayan Selçuk İnan, daha önce Avrupa'da oynama hedefinin olduğunu ancak Galatasaray forması giymesiyle hedefine ulaştığını sözlerine ekledi.

Gelecek sezon 4. yıldızı takmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirten kaptanlar "4. yıldızı takmak, tarihe geçmek anlamına geliyor. Bu bizim için bir fırsattır. Biz de bunu başarmak için her şeyi yapacağız" dedi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »