Semih'ten gönderme!

Tatilini köyünde ailesi ile birlikte geçiren Galatasaray'ın defans oyuncusu Semih Kaya, GS TV'ye özel açıklamalarda bulundu. Genç futbolcu, kendilerinin 3 kulvarda yarıştıklarını ancak rakiplerinin tek kulvarda mücadele ettiklerini, bu yüzden sezonun rakipleri için daha kolay geçtiğini söyledi.

10 Haziran 2014 Salı 5:29
Semih'ten gönderme!
Ailesi ile birlikte tatilini arkadaşlarının aksine köyünde geçirmeyi tercih eden 22 yaşındaki milli stoper, GS TV ekranlarına samimi açıklamalarda bulundu.

'3 kulvarda mücadele ettik rakiplerimiz ise...'
Bu sezon çok yorulduklarını dile getiren genç futbolcu, "Sezon, takım açısından bence iyi geçti. Her ne kadar kötü yorumlara maruz kalsak da bana göre iyi geçti, sonuç itibariyle 3 kulvarda mücadele ettik. Diğer takımlar tek kulvarda oynadığı için onlara daha rahat geldi tabii ki haliyle... Galatasaray'da bir yılda 46 maç oynadım, diğer takımlar 25-26 maç ortalama oynarken bizimki çok yüksekti ve dolayısıyla çok yıprandık. Güzel bir sezondu bizim için. Herkese çok teşekkür ediyorum. Beni en çok mutlu eden maç, sezon içerisinde, bir Galatasaraylı olarak Fenerbahçe zaferleri beni en çok mutlu kılan hafızamda yer eden maçlar olmuştur, keza aynı şekilde Juventus maçı hafızamda yer etti." dedi.

Türkiye'nin en iyi kulübü olduklarını dile getiren Semih, "İki yıl üst üste şampiyon olduk birçok kupa kazandırdık o yüzden camia olarak iyi yıllar geçiriyoruz. Bana göre hemen hemen her branşta iyi yıllar geçiriyoruz. Galatasaray takımında arkadaşlık ortamının kötü olduğu söyleniyor ama şaşırıyorum, okuduğum zaman inanamıyorum ancak tabii ki başarılı olan bir takımı herkes bozmaya çalışır üzerine oynar. Bazı kesimler, hafif kötü gittiğimiz zamanlar üzerimize geliyorlar ama biz Türkiye'nin en iyi kulübüyüz dünyanın da sayılı kulüpleri içerisindeyiz ancak takım içi arkadaşlık muhteşem antrenmanlarda bunu ortaya koyduğumuzu düşünüyorum." sözlerini sarf etti.

'Mancini karizma adam"

Teknik direktör Roberto Mancini hakkında da konuşan Galatasaray'ın savunma oyuncusu Semih Kaya, "Roberto Mancini inanılmaz karizma bir adam, çok başarılı, tecrübeli, giyinişi tarzı muhteşem, çok iyi bir teknik adam, arkadaş gibi bizimle, tecrübelerini hemen aktarır, yeri geşdiği zaman eleştirir bunu böyle yapma der. Beşiktaş mücadelesindeki hareketim bence fazla büyütüldü, o hareket zaten normal yapmam gereken bir hareketti ben yapmam gerektiği için yaptım ve bu olayın bu kadar büyütülmesi Türk futbolunun ne kadar kötü bir vaziyette olduğunu gösteriyor. Halbuki ben normal olarak yaptım atatürk, önderimiz ne demiş ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim. Yurt dşı hedefi her alt yapıdan yetişmiş futbolcuda olması gerektiğini düşünüyorum." şeklinde konuştu. 

'Önceliğim Galatasaray"

Avrupa'ya gitme hayalinin olduğunu söyleyen Semih, "Benim de Avrupa hedefim tabii ki var, kulübümün menfaatine olursa tabii ki giderim ancak her zaman öncelik Galatasaray'dadır. Galatasaray tarihinde yer eden büyük isimlerle anılmak beni gururlandırıyor, ne mutlu bana ki kendimi gösterebilmişim. Galatasaray taraftarına duygularımı anlatmaya başlarsam, kalbimden kopanları anlatırsam şu an saatler sayfalar yetmez, onlara ne desem az gelir. Ben kendi kaleme gol attığımda Beşiktaş maçında, beni bir kere eleştirmediler. Allah razı olsun onlardan. Bu sene şampiyon olamadığımız için özür dilerim onlardan ama seneye bomba gibi 4. yıldızı takmış bir Galatasaray görecekler." açıklamasını yaptı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »