Seri katilin son görüntüleri ortaya çıktı

Tuzla'da öğretmen Fatma Kayıkci'nin cinayeti ile su üstüne çıkan, araştırma sonucu bir dizi cinayetin daha şüphelisi olan Atalay Filiz için insan avı başlatılırken, Orta Doğu Teknik Üniversitesi tarafından olayla ilgili yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada, "Bahsi geçen isim, ne şimdi ne de geçmiş yıllarda, lisans ya da lisans üstü düzeyde öğrenci olarak üniversitemize kayıt olmamıştır" denildi.

31 Mayıs 2016 Salı 20:58
Seri katilin son görüntüleri ortaya çıktı
Tuzla’da tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı’yı öldürdükten sonra firar olarak aranırken evdeki parmak izi kayıtlarından önce kimliği daha sonra Ankara’da iki kişiyi daha öldürdüğü öğrenilen Atalay Filiz’nin yakalanmasıyla ilgili soruşturma çok yönlü sürüyor. Asayiş şube müdürlüğü içinde konuyla ilgili "Özel" bir ekip kuruldu. Yakalanmamak için cep telefonu, yada bilgisayar gibi teknolojiden uzak duran, Ankara’da işlediği cinayetin ardından bugüne kadar hiçbir yakınını aramadığı öğrenilen şüpheliyi yakalamak için adeta bir insan avı başlattı.

GÜVENLİK KAMERA GÖRÜNTÜLERİNDE İPUCU ARANIYOR

Tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı’nın öldürüldüğü ev ile cesedinin atıldığı yere yakın ve uzak tüm güvenlik kameraları polis tarafından titizlikle inceleniyor. Şüpheli cesedi atılışından itibaren güvenlik kamera görüntüleri kullanılarak takip edilmeye çalışılıyor. Şu ana kadar yüzlerce saat güvenlik kamera kaydının polisler tarafından incelendiği ve incelemenin çember genişletilerek sürdüğü öğrenildi.

Öte yandan Atalay Filiz'in yeni görüntüleri ortaya çıktı. Bir minibüsün araç içi kamerası tarafından görüntülenen Filiz'in son görüntülerinde telaşlı olduğu görülüyor. Olayın hemen ardından Tuzla'da bir minibüse binen Filiz'in yanındaki valiz dikkat çekiyor. İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Atalay Filiz'i yakalamak için başlattığı çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Çevredeki güvenlik kameralarını detaylı şekilde inceleyen Asayiş Şube Ekipleri, vatandaşların ihbarlarını da tek tek değerlendiriyor. 

BİR KİŞİ, ARANAN ŞÜPHELİYLE KONUŞTUĞUNU İDDİA ETTİ

Öte yandan bugün bir televizyon kanalındaki programa bağlanarak Atalay Filiz'e çok benzeyen bir kişi ile bir kahvehanede oturarak sohbet ettiğini söyleyen kişinin ihbarının da değerlendirildiği öğrenildi. Bu kişinin Atalay Filiz'e çok benzeyen kişinin kendisine yurt dışına çıkmaya hazırlandığını söylediği öğrenildi. Polis ihbarın yapıldığı kahvehanenin çevresinde bulunan tüm güvenlik kameralarını toplayarak inceleme altına aldı.

ÖĞRETMENİ: ONU ÇÖLE BIRAKSANIZ BİR YOLUNU BULUR, YAŞAR VE GERİ GELİR

Öte yandan şüphelin yakalanması ve "profilinin" çıkarılması için onu tanıyan onlarca kişinin bilgi amaçlı ifadesine başvurulduğu öğrenildi. Bilgi amaçlı ifadesi alınanlar arasında eski öğretmenlerinin, babasının ve akrabalarının bulunduğu belirtildi. Bu araştırma sırasında bir öğretmenin "Atalay çok akıllı bir çocuktu. Lisede okuduğu dönemde dahi tek başına çöle bıraksanız, bir yolunu bulup hayatta kalıp ve geri dönebilecek karakterde ve azimde bir çocuktu. Bu tür olaylara nasıl karıştı anlamakta zorlanıyorum." dediği öğrenildi.

ODTÜ'DEN AÇIKLAMA

Bu arada Orta Doğu Teknik Üniversitesi tarafından olayla ilgili yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada "Tuzla’da öldürülen Fatma Kayıkci’nin katilinin Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Biyoloji bölümünde doktora öğrencisi olduğuna dair bilgi ve ifade doğru değildir. Bahsi geçen isim, ne şimdi ne de geçmiş yıllarda, lisans ya da lisans üstü düzeyde öğrenci olarak üniversitemize kayıt olmamıştır" denildi.

FAVORİ KİTABI 'SUÇ VE CEZA'

Cinayet şüphelisi Atalay Filiz'in Rusya’da kullanımı yaygın olan bir sosyal paylaşım sitesinde kendi ismi ve fotoğrafıyla profil oluşturduğu ortaya çıktı.

Siteye Türkçe, İngilizce, Fransızca ve İtalyanca bildiğini yazan Atalay Filiz’in favori kitabı ise “Suç ve Ceza.” Ayrıca, Savaş ve Barış, Anna Karenina ve Karamazov Kardeşler’i de okuduğunu belirtmiş. Zanlı ilişki durumunu “yalnız” olarak seçerken, yaşadığı şehri de “İstanbul” yazmış.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »