Şiddet hedef gözetmiyor

Suriye'nin başkenti Şam'da, bir okul ile öğrenci servisine havan mermisinin isabet etmesi sonucu 16 öğrencinin yaralandığı bildirildi.

12 Kasım 2013 Salı 5:12
Şiddet hedef gözetmiyor

Suriye resmi haber ajansı SANA, Başkent'te Hristiyanların yoğun olarak yaşadığı Bab Tuma banliyösünde Yuhan el Dimeşki okuluna havan mermisinin isabet ettiği, olayda 11 öğrencinin yaralandığını ve okul binasında maddi hasarın meydana geldiğini duyurdu.

Kentin Bab Şarki bölgesinde de bir öğrenci servisine yine havan mermisinin isabet ettiği, yaralanan 5 öğrencinin en yakın hastanelere kadırıldığını aktarılan haberde, havan mermilerinin söz konusu bölgelere muhalifler tarafından atıldığı savunuldu.

-Yoğun çatışmalar

Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) tarafından yapılan açıklamada ise Hizbullah ile Şii Ebu'l-Fadl el-Abbas Tugayı desteğindeki rejim güçlerinin başkent Şam'ın Haccira bölgesine ağır silahlarla saldırıldığı belirtildi.

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ile Esed güçleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı ve bölgeden yoğun dumanların yükseldiği aktarılan açıklamada, rejim güçlerinin kentin doğu bölgesinde yer alan Berze banliyösüne de ağır silahlarla saldırmasında 33 binanın yıkıldığı ve onlarca evde de maddi hasarın meydana geldiği kaydedildi.

Silahlı muhaliflerin Berze'de 4 askeri etkisiz hale getirdiği de bildirilen açıklamada, rejim güçlerinin Şam'ın Duma, Cobar, Dareyya, Kadem ve Yermuk bölgelerine de havan topu ile roketlerle saldırdığı belirtildi.

SRGC'nin açıklamasında, Halep'te 80. Tugayın çevresinde ÖSO birlikleriyle Suriye Ordusu arasında çatışmaların da 4 gündür devam ettiği hatırlatıldı.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »