Sığınmacılar unutulmadı

Bu yıl 4'üncüsü düzenlenecek Uluslararası Film Festivali'nde, Suriyeli sığınmacılar için de iki Arapça film gösterilecek.

10 Kasım 2013 Pazar 7: 0
Sığınmacılar unutulmadı

Malatya Valiliğinin koordinasyonunda, Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Fırat Kalkınma Ajansı, Malatya Belediyesi ve İnönü Üniversitesinin  destekleriyle düzenlenen 4. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde, merkeze bağlı Fatih köyünde kurulan konteyner kentte kalan Suriyeli sığınmacılar unutulmadı.

Türkiye'de prömiyeri yapılacak uluslararası filmler başta olmak üzere, "ustalardan seçkiler", "belgesel gösterimleri", "bağımsız sinemanın son örnekleri", "Türkiye'den ve dünyadan kısalar" gibi başlıklar altında 140'a yakın filmin sinemaseverlerle buluşacağı festivalde, Malatya'daki 7 bin 100'e yakın Suriyeli sığınmacı için de iki film gösterilecek.

Yönetmenliğini Sherif Arafa'nın yaptığı, Mısır yapımı "Halim" ile Fransa ve Lübnan ortak yapımı "Karamel" isimli filmler, konteyner kentte izlenebilecek. Orijinal dili Arapça olan mizah ağırlıklı  filmlerle Suriyelilerin çocuklarıyla keyifli zaman geçirmesi amaçlanıyor.

Festival, 15-21 Kasım'da gerçekleştirilecek. 

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »