21 Haziran 2018, Perşembe

Şile'de 4 genç boğuldu

​Yaşları 15 ile 17 arasında değişen 4 gencin Şile'deki hafta sonu eğlencesi faciayla bitti.

23 Haziran 2014 Pazartesi 16:12
Şile'de 4 genç boğuldu
Şile'de yüzmek için denize giren 4 genç boğularak yaşamını yitirdi. 1 genç ise çevreden yetişen vatandaşlar tarafından kurtarıldı. ​Yaşları 15 ile 17 arasında değişen 4 gencin cenazesi Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

Ümraniye'den tuttukları minibüsle Alacalı köyüne giden 13 genç, köy plajının dışındaki bir koyda denize girdi. Ancak yaşları 15-17 arasında değişen gençlerden 5'i azgın dalgalara kapıldı. Sinan Atabey (16) ile Barış Oba (15), çevrede bulunan vatandaşlar ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi cankurtaran ekibi tarafından sudan çıkarılarak ambulansla Şile Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Sinan Atabey, yapılan ilk müdahalenin ardından taburcu edildi. Ancak Barış Oba, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Gençlerden Ferhat Yılmaz (16), Suat Aybi (17) ve İbrahim Yirge (16) ise dalgalar arasında kayboldu. 
 

DENİZDEN CESETLERİ ÇIKTI


3 gencin bulunması için, olay yerine Jandarma Sualtı Arama Kurtarma ekibi ile Sahil Güvenlik ekibi de sevk edildi. Talihsiz 3 gencin cesedi bir süre sonra suda bulunarak kıyıya çıkarıldı.

Cesetler önce Şile Devlet Hastanesi Morgu'na götürüldü. Oradan da, otopsi için Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

Ozan URAL / İstanbul DHA
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »