16 Temmuz 2018, Pazartesi

Silivri İlçe Emniyet Müdürünün ölüm nedeni belli oldu!

İstanbul Silivri İlçe Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan bu sabah çalışanları tarafından makamında ölü olarak bulundu. Kafasından tek kurşunla vurulmuş halde bulunan ve yapılan incelemede intihar ettiği anlaşılan 2 çocuk babası Çalışkan’ın ailevi sorunları yaşadığı öğrenildi.

31 Temmuz 2017 Pazartesi 18:48
Silivri İlçe Emniyet Müdürünün ölüm nedeni belli oldu!
İstanbul Emniyeti bu sabah acı bir haberle sarsıldı. Geçtiğimiz Aralık ayında Mali Şube Müdür yardımcılığı görevinden terfi ederek Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine atanan 3. Sınıf emniyet müdürü Hakan Çalışkan makamında ölü olarak bulundu.

Sabah işe gelen emniyet personeli tarafından makamında kafasından kurşunla vurulmuş halde bulunan Çalışkan’ın olay yerine gelen savcı ve uzman ekip incelemesinde beylik silahıyla kafasına tek kurşun ateş ederek intihar ettiği belirlendi. El swabı incelemesinden intihar ettiği tespit edilen Çalışkan’ın dün akşam saat 24.00 sıralarında evinden çıkarak makamının bulunduğu emniyet müdürlüğü binasına gittiği ve ardından da sabaha karşı ölü olarak bulunduğu öğrenildi.

Terör örgütü FETÖ’yle etkin mücadelede yaptığı çalışmalarla bilinen ve geçtiğimiz yıl yayınlanan emniyet terfi kararnamesiyle 4. Sınıf emniyet müdürlüğü rütbesinden 3.sınıf emniyet müdürlüğü rütbesine terfi edince Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğü görevine atanan 2 çocuk babası Çalışkan’ın bir süredir eşiyle ailevi sorunlar yaşadığı öğrenildi.

ADLİ TIP KURUMU'NA GÖTÜRÜLDÜ

İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Silivri  Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan'ın makamında ölü bulunmasıyla ilgili İlçe Emniyet  Müdürlüğüne gelerek bilgi aldı.

Silivri Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan'ın sabah saatlerinde makamında  başından tabancayla vurulmuş halde ölü bulunmasının ardından İstanbul Emniyet  Müdürü Mustafa Çalışkan, olay yerine geldi.

Beraberindeki polis müdürleriyle Silivri Emniyet Müdürlüğü'ne giren ve  olay hakkında bilgi aldığı öğrenilen Çalışkan, bina önünde bekleyen gazetecilere  açıklama yapmadan buradan ayrıldı.

Bu arada, cumhuriyet savcısının olay yerindeki incelemesinin tamamlanmasının ardından Hakan Çalışkan'ın cenazesi, otopsi yapılmak üzere  İstanbul Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.

Emniyet binasında inceleme yapan Parmak İzi Tespit ve Olay Yeri  İnceleme Şube Müdürlüğü ekibi de binadan ayrıldı.

Hakan Çalışkan, 26 Aralık 2016'da Silivri Emniyet Müdürlüğü görevine  tayin olmuştu.

BAŞSAVCI'DAN AÇIKLAMA

"Silivri İlçe Emniyet Müdürü Hakan ÇALIŞKAN'ın 31/07/2017 tarihinde İlçe Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binasındaki makam odasında saat 10.40'da ölü vaziyette bulunması olayına ilişkin olarak;

Cumhuriyet Başsavcılığımıza olayın saat 10.57'de ihbar edilmesi üzerine derhal Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı ile olay mahaline gidilmiş, olay yerinin güvenliği sağlanmış, olayın tahkiki için acil ve gerekli önlemler alınmıştır.

Olay yerinde yapılan ilk incelemelerde; Emniyet Müdürü Hakan ÇALIŞKAN'ın, makam odasındaki koltuğunda oturur vaziyette olduğu, başında ateşli silah yarası ve koltuğunun yanında zeminde beylik tabancası olduğu görülmüştür. Müdür Hakan ÇALIŞKAN'ın 31/07/2017 saat 01.10 civarında istirahat etmek üzere makam odasına geçtiği, saat 10:30 civarlarında özel kalem personeli tarafından önce telefon ile arandığı, telefonlara cevap vermemesi üzerine makam odasına girildiği, hareketsiz ve başından yaralı olduğunun görülmesi üzerine sağlık ekiplerine haber verildiği ex olduğu anlaşılınca sıralı Amirlere ve Başsavcılığımıza haber verildiği tespit ve müşahede edilmiştir.

Başsavcılığımızca, olay yeri inceleme ekipleri ile birlikte olay mahallinde gerekli delil tespitleri ve incelemeler yapılmış, adli yönden önem arz eden herhangi bir şüpheli duruma rastlanmamış, Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı ve Adli Tıp Doktoru ile Adli Muayene işlemleri icra edilmiş ve cenazesi sistematik otopsi yapılmak üzere İstanbul Adli Tıp Kurumuna sevk edilmiştir.

Olayla ilgili olarak başlatılan Adli Soruşturma titizlikle ve çok yönlü olarak sürdürülmektedir.

Silivri halkına, Mesai arkadaşlarına ve Kederli Ailesine başsağlığı ve sabırlar dileriz."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »