Silopi'de elektrik protestosu

​ŞIRNAK'ın Silopi İlçesi'nde elektrik kesintilerini protesto etmek için Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin (DEDAŞ) binasına yürümek isteyen gruba polis izin vermedi. Barikatlarla yolları kapatan göstericiler gaz bombası ve tazyikli su ile dağıtıldı.

5 Temmuz 2014 Cumartesi 1:52
Silopi'de elektrik protestosu
Silopi'de geçen Pazartesi günü elektrik kesintilerini protesto etmek için DEDAŞ binasının ateşe verilmesinin ardından, bugün de bir grup, elektrik kesintisi ve voltaj düşüklüğünü protesto etti. Sosyal medya üzerinden örgütlenen gruplar Sanat Sokağı'nda toplandıktan sonra DEDAŞ'ı sloganlarla protesto etti. Daha sonra Ulusararası İpek Yolu'na çıkar protestocular, yaklaşık 3 kilometre mesafedeki DEDAŞ arıza binasına doğru yürüyüşe geçti. 

Yol üzerinde önlem alan polis, DEDAŞ binasına 20 metre kala protestocuların önünü keserek, dağılmalarını istedi. Yol üzerinde lastik yakıp yolu kapatan protestocular, polis engelini aşmak isteyince, güvenlik güçleri gruba gaz bombası ve tazyikli su ile müdahale etti. Olaylar sırasında DEDAŞ binasının camları kırılırken, polis protestocuları dağıttı. 

Dağılan protestocular daha sonra ilçe merkezinde bir araya gelerek, Yeşiltepe, Cudi mahalleleri ile İpek Yolu üzerinde barikatlar kurarak yolları kapattı. Polis, gruplara TOMA'larla tazyikli su ve gaz bombası ile müdahale edip dağıttı. Yollardaki barikatlar kaldırılırken, polis ilçe merkezinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Protestocular ile polis arasındaki olaylar mahalle aralarında bir süre devam etti.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »