26 Mayıs 2018, Cumartesi

Silvan ve Nusaybin’de silah sesleri

DİYARBAKIR'ın Silvan İlçesi'nde kaymakamlık bugün saat 06.00'dan itibaren sokağa çıkma yasağı ilan etti. İlçede sabah saatlerinden itibaren silah ve patlama sesleri duyuldu.

2 Ekim 2015 Cuma 11:51
Silvan ve Nusaybin’de silah sesleri
Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde dün sabah saatlerinde evlerinden çıkıp birliklerine gitmek icin otomobile bindikleri sırada astsubay Tolga Topçuoğlu, uzman çavuş Sinan Uçan, PKK'lı teröristlerin otomatik silahlı saldırısında şehit oldu. Askerleri şehit eden teröristleri etkisiz hale getirmek için güvenlik güçleri operasyon başlattı. Silvan Kaymakamlığı operasyonların sürdüğü ilçede bugün saat 06.00'dan ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıkladı. Yasak kararı camiler ve polis araçlarından yapılan anonslarla halka duyuruldu.

Nusaybin'de silah sesleri 

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde dün sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinin ardından gece boyu silah sesleri duyuldu.

Valilik kararı ile dün saat 19.00'dan itibaren başlayan sokağa çıkma yasağı nedeniyle esnaf erken saatlerde kepenk kapatarak evlerine çekildi. İlçe merkezinde güvenlik güçleri tarafından başlatılan operasyon, sabah saatlerine kadar sürdü. Dün saat 22.30'dan sonra silah sesleri duyulmaya başlandı. 

ARAÇLAR İDİL ÜZERİNDEN YOLLARINA DEVAM ETTİ
Saat 22.00 civarında İpek Yolu ve Veysike Kavşağı'nda çok sayıda paletli askeri tank konuşlanmasının ardından, sabah saatlerine kadar silah sesleri duyuldu. Öte yandan, sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinden sonra Cizre üzerinden Kuzey Irak yada Şırnak ile Silopi'ye gitmesi gereken araçlar, Mardin'in Midyat ve Şırnak'ın İdil İlçeleri üzerinden yollarına devam etti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »