Silvan'da olaylar: 2 polis yaralı

Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde karayolunu kapatan yüzleri kapalı gruplar kendilerine müdahale eden polise ses bombası, havai fişek ve molotoflarla saldırdı.

30 Mayıs 2014 Cuma 21:17
Silvan'da olaylar: 2 polis yaralı
Yaşanan olaylarda arada kalan bir polis linç edilmekten son anda kurtulurken, 2 polis memuru hafif yaralandı. Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde dün gece göstericiler, Bağlar Mahallesi ve Diyarbakır caddesi üzerinde toplanıp, izinsiz gösteri yaptı.

Diyarbakır caddesinden geçen bir kamyonu durdurup karayolunu kapattıktan sonra anahtarını alan göstericiler, olay yerine gelen polislere ses bombası, havai fişek, taş ve molotoflarla saldırdı. Polis, göstericilere gaz bombası ve tazyikli su ile müdahalede bulundu. Olaylar sırasında bir bankanın ATM'sini yakan yüzleri kapalı saldırganlar bir MOBESE kamerasını da kırdı. Yaşanan olayların arasında kalan bir polis memuru linç edilmekten son anda kurtarılırken, polis zaman zaman havaya ateş açtı. Yaşanan olaylarda 2 polis yaralandı. Silvan'da göstericiler polisin müdahalesiyle dağılırken olaylar geç saatlere kadar sürdü.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »