24 Mayıs 2018, Perşembe

Silvan'dan kötü haber: 1 polis şehit

Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki operasyonda 1 polis şehit oldu, bir polis de yaralandı

11 Kasım 2015 Çarşamba 20:13
Silvan'dan kötü haber: 1 polis şehit
Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde güvenlik güçlerinin sürdüğü operasyon sırasında PKK'lı teröristlerin Diyarbakır yolu üzerinde zırhlı araca düzenlediği roketatarlı saldırıda 1 polis şehit oldu, 1 polis de yaralandı. Hastanede tedaviye alınan polisin sağlık durumunun hafif olduğu belirtildi. Saldırıyı düzenleyen PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirmek için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı. 
 
HENDEKLERİ KAPATAN KEPÇE MOLOTOF KOKTEYLİ İLE YAKILDI 
Bu arada Silvan'da sokaklara kazılan hendekleri kapatmak için kullanılan ve arıza yapan bir kepçe, Diyarbakır'a tamire götürüldü. Bu sırada PKK'lılar kepçeye molotof kokteyli atıp ateşe verdi. Yanan kepçeyi bölgede bulunan vatandaşlar söndürdü. 
 
HDP'Lİ MİLLETVEKİLLERİNİN MAHALLEYE GİRİŞİNE İZİN VERİLMEDİ 
Silvan'da bulunan ve aralarında HDP milletvekillerinin de bulunduğu bir grup akşam saatlerinde sokağa çıkma yasağı bulunan Tekel Mahallesi'ne girmek istedi. Mahalle girişinde zırhlı araçlarla önlem alan polis ekipleri, grubun geçişine izin verilmeyeceğini ve dağılmaları yönünde anonslar yaptı. Grubun dağılmaması üzerine polis tazyikli su ve gaz bombası ile müdahale etti. Bir süre devam eden olayların ardından grup bölgeden ayrıldı.  

 PKK'NIN GENÇLİK YAPILANMASININ SÖZDE  SİLVAN SORUMLUSU ÖLÜ ELE GEÇİRİLDİ

Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki terör operasyonunda,  bölücü terör örgütünün gençlik yapılanmasının sözde ilçe sorumlusu ölü ele  geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, güvenlik güçlerinin Silvan ilçesindeki terör  örgütüne yönelik operasyonları sürüyor.

Jandarma ve emniyet güçlerince gerçekleştirilen operasyonda terör  örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H'nin sözde Silvan sorumlusu "Soro" kod  adlı Süleyman Güleç, ölü ele geçirildi.

Teröristin Kobani (Ayn el Arab) bölgesindeki çatışmalara katıldıktan  sonra Silvan ilçesinin YDG-H sorumlusu olarak görevlendirildiği, ilçede terör  örgütüne eleman kazandırma, güvenlik güçlerine yönelik silahlı saldırı,  mahallelerde hendek kazma ve patlayıcı tuzaklama faaliyetlerini organize ettiği,  vatandaşlardan zorla para topladığı ve olayların bitmesini isteyen ilçe  sakinlerini ölümle tehdit ettiği öğrenildi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »