Sincan Belediye Başkanlığı'na Murat Ercan seçildi

Mustafa Tuna'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olmasıyla boşalan Sincan Belediye Başkanlığı'na Murat Ercan seçildi.

10 Kasım 2017 Cuma 20:34
Sincan Belediye Başkanlığı'na Murat Ercan seçildi
Sincan Belediyesi Meclisi, belediye başkanını seçmek üzere  Başkanvekili Süleyman Karacan'ın başkanlığında toplandı.

Belediye Meclisi'nde yapılan oylamanın 1. turunda 35 oy alan AK  Parti'nin adayı Belediye Meclis Üyesi Murat Ercan, Sincan Belediye Başkanı oldu.

Ercan, teşekkür konuşmasında, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı  Mustafa Tuna'ya ilçeye katkılarından dolayı teşekkür etti.

Sincan Belediye Meclisi'nin Ak Parti'li ve MHP'li üyelerine şahsına  gösterdikleri teveccüh ve güvenden dolayı teşekkürlerini sunan Ercan, şunları  söyledi:

"Gerek il bazında temayüller, gerek partinin başta Sayın  Cumhurbaşkanımız olmak üzere, partinin yetkili kurul ve organları bu konuda  çalışmalarını yaptılar, değerlendirmelerini yaptılar. Sonuç olarak şahsımı bu  noktada aday gösterdiler. Sizlerin de teveccühlerinizle şu an itibariyle Sincan  Belediye Başkanı seçilmiş bulunmaktayım.Tabii zor bir görev, sorumluluk  gerektiren bir görev. Bunun bilincindeyim. Allah yükümüzü hafifletsin, Allah  işimizi hafifletsin. Ortak akılla, dayanışma içerisinde, bütün meclis üyesi  arkadaşlarımla, belediyedeki bütün personel arkadaşlarımızla en yüksek sinerjiyi  yakalayarak inşallah Sincan'a büyük hizmetler yapacağız. Bu azim ve kararlılık  içerisinde halkın teveccühünü kazanmak üzere her türlü çabayı sarf edeceğimize  emin olabilirsiniz. Mensubu olduğum AK Parti grubuna ve desteklerinden dolayı MHP  grubundaki arkadaşlara ayrıca teşekkür ediyorum."

Ercan, teşekkür konuşmasının ardından makamına geçerek Sincan  Belediyesi Başkanvekili Süleyman Karacan'dan başkanlık mührünü aldı.

Murat Ercan, daha sonra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, AK  Parti Ankara Milletvekili Murat Alparslan, AK Parti Ankara İl Başkanı Mustafa  Nedim Yamalı ile partililerin tebriklerini kabul etti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »